Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Ajax Systems

Alarm Meldnet

IDIS

VVNL

2N

Paxton

Unii

ASSA ABLOY

Teletek

VisionPlatform.ai

Eagle Eye Networks

NIBHV

MPL

SmartCell

Trigion

Genetec

OSEC

VAIBS

Crown Security Services

Nenova

Bydemes

VBN

Sequrix

Milestone

ASIS

LUGN

CSL

Synguard

ADI

IQSIGHT

Van Dusseldorp Training

Advancis

Zevix

Top Security

Secusoft

Hanwha Vision Europe

SMC Alarmcentrale

Service Centrale Nederland

Multiwacht Security

i-Pro

Alphatronics

Lobeco

Kidde Commercial

Distri Company

Paralax

OpenEye

Regio Control Veldt

Akuvox

Supraenet

G4S

HD Security

VIGI

Uniview

Seagate

Aritech

WBN Security

SmartSD

Masset

Centurion

Network Optix

MOBOTIX

HID

Securitas

Brivo

Add Secure

VEB

Paraat

Optex

CDVI

Traka ASSA ABLOY

ARAS

Connect Security

Seris

SOBA

Eizo

18 procent van getest legaal consumentenvuurwerk onveilig

27 december 2019
Redactie
16:43

Van het geteste legale vuurwerk voldoet 18 procent niet aan de wettelijke veiligheidseisen. Dat blijkt uit testen van de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT). Het grootste risico vormt zwaarder consumentenvuurwerk zoals cakeboxen. Deze kunnen bijvoorbeeld omvallen en zo gevaar veroorzaken.

Ieder jaar inspecteert de ILT legaal consumentenvuurwerk. Zo’n 250 artikelen zijn dit jaar aan een productveiligheidsonderzoek onderworpen. De ILT kijkt heel gericht naar vuurwerk dat het grootste risico vormt. Dat uit de inspecties blijkt dat 18 procent niet voldoet, betekent dus niet dat er iets mis is met bijna een vijfde van ál het vuurwerk in de winkels. Omdat de ILT vooral die producten onderzoekt waarvan bekend is dat het mogelijk gevaarlijk is, valt het percentage hoog uit. Partijen die niet door de test komen, moeten op kosten van de importeur worden aangepast of vernietigd. Daarmee voorkomt de inspectie dat zo’n 80.000 tot 100.000 kg vuurwerk dat niet aan de eisen voldoet, in de winkels komt te liggen.

Kwaliteit vuurwerk moet omhoog
Dat de ILT 18 procent van het geteste vuurwerk afkeurt, betekent dat de markt nog niet in staat is om vuurwerk van voldoende kwaliteit op de markt te brengen. De ILT roept de vuurwerkbedrijven daarom op veel kritischer te zijn op de kwaliteit en veiligheid van het vuurwerk dat ze importeren.
Importeurs mogen alleen consumentenvuurwerk op de markt brengen dat aan de wet- en regelgeving voldoet. De import melden zij aan de douane die het een speciaal digitaal meldsysteem voor vuurwerk zet. Op basis van eerdere controles, tips en inlichtingen uit binnen- en buitenland voert de ILT inspecties uit.
De inspectie test niet alleen vuurwerk, zij controleert ook bij de landsgrenzen op de illegale import van vuurwerk en checkt postpakketten bij sorteerbedrijven. Verder zijn er controles bij een groot aantal evenementen met vuurwerkshows en worden vergunningen voor professionele toepassingen afgegeven.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Suricat

Artitech Kidde Commercial

IQSIGHT

VIGI

Seagate

SequriX

Boon Edam

Distri Company

Wordt een partner