Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

VAIBS

Eagle Eye Networks

i-Pro

Multiwacht Security

HD Security

Eizo

Optex

IDIS

SmartSD

ADI

Crown Security Services

Trigion

ASSA ABLOY

Teletek

Advancis

OpenEye

Connect Security

ARAS

Alphatronics

MPL

SmartCell

Centurion

Regio Control Veldt

Top Security

Bosch Security Systems

HID

Seagate

Unii

Securitas

Hanwha Vision Europe

Bydemes

SMC Alarmcentrale

Add Secure

Lobeco

Van Dusseldorp Training

Nenova

Secusoft

MOBOTIX

Akuvox

VVNL

Aritech

VIGI

2N

CDVI

Brivo

Service Centrale Nederland

Genetec

Sequrix

G4S

OSEC

VisionPlatform.ai

CSL

VGN Group

Traka ASSA ABLOY

WBN Security

Paxton

Supraenet

Masset

Ajax Systems

ASIS

Milestone

Synguard

Paraat

Network Optix

LUGN

NIBHV

Uniview

VEB

Kidde Commercial

Seris

Distri Company

SOBA

Alarm Meldnet

Paralax

VBN

24-uursstaking beveiligers op Schiphol van de baan

29 augustus 2018
Redactie
11:02

De door de vakbonden aangekondigde 24-uursstaking op 4 september van beveiligers is voor zover het Schiphol betreft van de baan. Schiphol was bereid om voor 2018 een financiële bijdrage te doen waardoor de daar actieve beveiligingsbedrijven een akkoord hebben kunnen sluiten met de vakbonden.

Aangezien het akkoord alleen voor Schiphol geldt, gaan de stakingen van beveiligers op andere locaties in het land op 4 september vooralsnog wel door. Zowel bonden als werkgevers, verenigd in de Nederlandse Veiligheidsbranche, benadrukken namelijk dat er voor de rest van de sector nog steeds sprake is van een patstelling. Mohamed Gafki, bestuurder FNV: “We willen immers ook voor de andere 28.000 beveiligers gezondere roosters, meer zekerheid, een betere werk/privé balans en fatsoenlijke loonsverhogingen in 2018 en volgende jaren.”

Eenmalige uitkering
Het actiecomité van de FNV heeft woensdagochtend besloten het bereikte onderhandelingsresultaat positief voor te leggen aan de leden en de acties op Schiphol op te schorten. De beveiligers die op Schiphol werken, krijgen nog dit jaar een eenmalige uitkering van 700 euro op jaarbasis bij een fulltime dienstverband.
De vakbonden stellen dat het dreigen met een 24-uurs staking op Schiphol goed gewerkt heeft. Gafki: “We hebben laten zien dat de leden van FNV en CNV bereid zijn om tot het uiterste te gaan. Door nu deze afspraken te maken, maken we aan Nederland duidelijk dat het ons niet gaat om ‘reizigers pesten’ en we bereid zijn onze bredere verantwoordelijkheid te nemen. Met dit resultaat op Schiphol zetten we de toon voor de cao Particuliere Beveiliging. Wij zijn klaar om met de werkgevers in de sector tot zaken te komen.”

Ook de beveiligingsbedrijven zijn blij met het akkoord. De Nederlandse Veiligheidsbranche laat weten: “We zijn zeer dankbaar voor de positieve en constructieve bijdrage van de betrokken partijen in deze kwestie. Het akkoord biedt ook zeker aanknopingspunten voor de onderhandelingen voor de rest van de sector, maar we zijn er nog lang niet.”

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Boon Edam

Distri Company

Suricat

VIGI

Seagate

Artitech Kidde Commercial

SequriX

Wordt een partner