Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Sequrix

Brivo

SMC Alarmcentrale

Milestone

Add Secure

Synguard

VEB

Nenova

SmartSD

Kidde Commercial

Unii

Seagate

ADI

SOBA

Alarm.com

ASSA ABLOY

Regio Control Veldt

Optex

Ajax Systems

OSEC

Centurion

Paraat

Hanwha Vision Europe

VAIBS

Eagle Eye Networks

Advancis

LUGN

Trigion

Axis Communications

ASIS

2N

Paxton

Alarm Meldnet

ARAS

Aritech

WBN Security

Connect Security

Distri Company

HD Security

Securitas

Akuvox

Zevix

VIGI

Seris

NIBHV

Crown Security Services

G4S

CDVI

Van Dusseldorp Training

IDIS

CSL

Bydemes

Service Centrale Nederland

Secusoft

OpenEye

Genetec

Teletek

Top Security

IQSIGHT

SmartCell

VBN

Lobeco

Network Optix

Eizo

Multiwacht Security

Masset

MPL

VVNL

Traka ASSA ABLOY

Uniview

Alphatronics

Paralax

MOBOTIX

Supraenet

HID

30 jaar gevangenisstraf voor moord op advocaat Wiersum

23 februari 2023
Redactie
14:26

Een man uit Almere en een man uit Rotterdam zijn veroordeeld tot 30 jaar gevangenisstraf voor de moord op Derk Wiersum. Het gerechtshof Amsterdam heeft dit donderdag in hoger beroep beslist. De eis van het Openbaar Ministerie (OM) was levenslang. De rechtbank legde eerder ook 30 jaar gevangenisstraf op.

Op 18 september 2019 is Derk Wiersum vermoord. Wiersum was 44 jaar en stond als advocaat de ‘kroongetuige’ in het Marengo-proces bij. De moord is professioneel voorbereid; de veroordeelde mannen verkenden wekenlang de woonomgeving van het slachtoffer, waarbij ze gebruikmaakten van gestolen auto’s voorzien van valse kentekenplaten. Ook gebruikten ze telefoonnummers speciaal voor de voorbereiding van de moord. De drijfveer voor deze daders voor de moord was geld.

Kroongetuige
De moord heeft een groot verdriet veroorzaakt voor zijn naasten. Ook heeft het veel gevoelens van onveiligheid en onrust in de samenleving gezorgd, omdat Wiersum als advocaat de ‘kroongetuige’ in het Marengo-proces bijstond en de broer van deze ‘kroongetuige’ eerder in 2018 was vermoord.

Grote maatschappelijke schok
De veroordeelde mannen wisten dat Wiersum advocaat was. Het moet voor hen duidelijk zijn geweest dat een moord op een advocaat een grote maatschappelijke schok teweeg zou brengen. Het staat niet vast dat zij wisten dat Wiersum een rol speelde in het Marengo-proces en/of dat zij beoogden dit strafproces te beïnvloeden Dat doet niet af aan het feit dat ze door hun handelen daadwerkelijk de versterkte onrust in de samenleving veroorzaakten, dit weegt voor het hof strafverzwarend. Het hof overweegt verder dat de uitvoering van de moord wordt gekenmerkt door een koelbloedige angstaanjagende professionaliteit, die niet anders kan worden geduid als volstrekt gewetenloos. De samenleving dient te worden beschermd tegen beide mannen.

Maximale tijdelijke gevangenisstraf
De strafoplegging heeft naast vergelding als doel anderen ervan te weerhouden over te gaan tot het plegen van dit soort feiten. Anders dan het OM vindt het hof dat dit doel in het geval van de veroordeelde mannen niet de oplegging van een levenslange gevangenisstraf rechtvaardigt. Het hof legt aan de mannen de maximale tijdelijke gevangenisstraf van 30 jaar op.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Distri Company

SequriX

Artitech Kidde Commercial

Seagate
Boon Edam

IQSIGHT

VIGI

Suricat

Wordt een partner