Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Eizo

Brivo

Synguard

Teletek

Secusoft

IQSIGHT

HID

Sequrix

Axis Communications

Multiwacht Security

Masset

Kidde Commercial

Alphatronics

Top Security

Crown Security Services

CDVI

Add Secure

Roskam Groep

Traka ASSA ABLOY

Aritech

SmartCell

Van Dusseldorp Training

Supraenet

Paraat

SOBA

ASIS

CSL

Seagate

VVNL

Connect Security

HD Security

Alarm Meldnet

Distri Company

2N

Hanwha Vision Europe

Eye Watch Security Group

ADI

Regio Control Veldt

Paralax

OpenEye

Network Optix

Optex

Trigion

247kooi

Advancis

Eagle Eye Networks

Bydemes

Milestone

Ajax Systems

VIGI

LUGN

Paxton

Securitas

ASSA ABLOY

G4S

More2Safety

Uniview

SmartSD

Unii

IDIS

WBN Security

Service Centrale Nederland

WatchTower

NIBHV

Centurion

VEB

VAIBS

SMC Alarmcentrale

Zevix

Genetec

Alarm.com

OSEC

Seris

Akuvox

Lobeco

MPL

MOBOTIX

ARAS Security

Nenova

3D techniek biedt hulpt bij rechercheonderzoek

14 juni 2010
Redactie
12:34

Trigion Recherche, Consultancy en Training heeft in opdracht van advocatenbureau Blokziel te Almere een onderzoek uitgevoerd naar de omstandigheden op een zogenaamd ‘Plaats Ongeval’ ten behoeve van een hoger beroepszaak bij het Hof.

In 2005 kwam een bromfietser ten val op een brom/fietspad. De bestuurder raakte gewond en het voertuig werd beschadigd. De bestuurder gaf aan dat er drie kuilen in het wegdek zaten en dat die de oorzaak van zijn val waren. De claim van de bestuurder in de richting van de gemeente werd in eerste aanleg afgewezen, daar de rechter van mening was dat geen sprake was van een ‘gebrek aan de weg’ als bedoeld in de wet. De gemeente was wel zo accuraat geweest om het wegdek 14 dagen na het ongeval te repareren waardoor metingen van de kuilen toen onmogelijk leek.

Toen in 2009 Trigion RCT werd ingeschakeld, bleek dat de bestuurder direct na het ongeval foto’s had gemaakt van het wegdek. Hierdoor was het voor de afdeling Recherche, in samenwerking met de firma Delfttech, mogelijk een nauwkeurige reconstructie te maken van de gesteldheid van het wegdek ten tijde van het ongeval in 2005. Door een vertaling van de ‘platte’ tweedimensionale foto’s naar een driedimensionale visualisatie, konden toch nog exacte metingen uitgevoerd worden. Hierbij speelden niet alleen de diepte maar ook de hellingshoek van de kuilen een grote rol. Het hof bepaalde op 8 juni 2010 in hoger beroep dat er wel sprake was van een ‘gebrek aan de weg’, hetgeen mede werd bewezen door het rapport van Trigion.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Boon Edam

SequriX

Eye Watch Security Group

Seagate

Distri Company

IQSIGHT

VIGI

More2Safety

Suricat

Artitech Kidde Commercial

Wordt een partner