Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

CSL

HID

Distri Company

SOBA

Optex

Service Centrale Nederland

Network Optix

i-Pro

LUGN

VEB

NIBHV

Bydemes

Eagle Eye Networks

Synguard

Seris

Akuvox

Lobeco

OSEC

Paralax

2N

Alphatronics

Sequrix

Kidde Commercial

WBN Security

ASSA ABLOY

SmartCell

Alarm Meldnet

ASIS

Uniview

HD Security

CDVI

MOBOTIX

Seagate

Eizo

MPL

Ajax Systems

ADI

IDIS

SmartSD

Securitas

Bosch Security Systems

Secusoft

ARAS

VisionPlatform.ai

Traka ASSA ABLOY

Advancis

Hikvision

Van Dusseldorp Training

Multiwacht Security

Intrasec

Nenova

Genetec

Crown Security Services

G4S

Brivo

Top Security

Aritech

Gold-IP

VVNL

VBN

Centurion

OpenEye

Unii

Masset

VAIBS

VGN Group

VIGI

Add Secure

Paxton

Hanwha Vision Europe

Trigion

Paraat

Teletek

Regio Control Veldt

SMC Alarmcentrale

Milestone

Connect Security

50.000 kilo voor Nederland bestemde cocaïne onderschept

15 juli 2021
Redactie
11:58

De Douane en internationale opsporingsinstanties hebben in de eerste helft van 2021 ruim 50.000 kilo drugs bestemd voor Nederlandse havens onderschept en in beslag genomen. 22.400 kilo is door Nederlandse douaniers in beslag genomen en ruim 28.000 door collega’s in het buitenland.

Het is een lichte afname ten opzichte van het eerste half jaar van 2020. Toen wisten Nederlandse opsporingsdiensten 25.750 kilo te onderscheppen. Hoewel het aantal onderschepte kilo’s afnam, nam het aantal vangsten in zeehavens licht toe; 82 vangsten in de eerste helft van 2021 ten opzichte van 77 vangsten in de eerste helft van 2020.
Het aandeel van op luchthavens – Schiphol en Maastricht – in beslag genomen kilo’s drugs, aangetroffen in luchtvracht, nam in het eerste half jaar toe: ruim 800 kg cocaïne, ten opzichte van 250 kg cocaïne in heel 2020. Deze stijging werd mede veroorzaakt door twee grotere vangsten van respectievelijk 300 kg cocaïne en 258 kg cocaïne, beide vanuit Ecuador.

Postzendingen
De douane is vorig jaar zomer een project gestart, in samenwerking met het Openbaar Ministerie, om intensiever postzendingen naar het buitenland te controleren. Dit resulteerde in de inbeslagname van ruim 8.000 brieven en pakketten met vooral synthetische drugs. Ruim 2.700 keer ging het om XTC/MDMA. Ook werd ruim 1.300 keer softdrugs aangetroffen. Voor het overige deel gaat het om vele diverse andere verboden stoffen, zoals ketamine, cocaïne, heroïne en LSD. Over heel 2020 werden in 3000 brieven en pakketten drugs aangetroffen. De intensieve controles worden het gehele jaar voortgezet.
Met PostNL en politie voert de douane gesprekken om innovatieve ontwikkelingen toe te passen in de postsorteercentra en op andere plaatsen, zoals de doorontwikkeling van algoritmes in het scanproces, om poststromen nog effectiever te controleren. Dit najaar test de douane hoe algoritmen op haar eigen scan kunnen worden toegepast.

Grotere pakkans door internationale samenwerking
De douane zet zich in om samen met nationale en internationale partners de samenwerking ten aanzien drugsbestrijding te versterken. Samen met lokale douaneorganisaties in met name Zuid-Amerika wordt smokkelwaar zo dicht mogelijk bij de productie- en distributiebasis gezien en tegen gehouden. Het internationale douane-netwerk, inclusief de douane-attachees die werkzaam zijn op Nederlandse ambassades in het buitenland, speelt daarbij een belangrijke rol. De douane is continu bezig dit netwerk te onderhouden en waar nodig uit te breiden, zowel via extra douane-mensen in het buitenland maar ook via nieuwe verdragen die de uitwisseling van douane-informatie vergemakkelijkt.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Artitech Kidde Commercial

SequriX

Distri Company

Boon Edam

Seagate

Suricat

VIGI

Wordt een partner