Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

SmartSD

SOBA

Multiwacht

SMC Alarmcentrale

VideoGuard

Top Security

Eagle Eye Networks

Advancis

ADI

IDIS

Service Centrale Nederland

Network Optix

Lobeco

Synguard

Intrasec

Optex

Teletek

Genetec

Unii

NIBHV

VVNL

Bosch Security Systems

Hanwha Vision Europe

MOBOTIX

Traka ASSA ABLOY

VAIBS

VEB

Aritech

Regio Control Veldt

Connect Security

Bydemes

BHVcertificaat.online

Distri Company

ASSA ABLOY

Paxton

Brivo

Hikvision

OpenEye

CSL

HID

Centurion

Trigion

Alarm Meldnet

Sequrix

Add Secure

ASIS

VGN Group

Oribi ID Solutions

Kidde Commercial

Seagate

Eizo

i-Pro

VisionPlatform.ai

HD Security

Seris

OSEC

Akuvox

Dero Security Products

Uniview

ARAS

G4S

Ajax Systems

MPL

Securitas

Paraat

Milestone

Secusoft

Nenova

Alphatronics

2N

SmartCell

LUGN

CDVI

VBN

Crown Security Services

Masset

Paralax

Gold-IP

6,9 miljoen DNA-profielen gehackt

5 december 2023
Redactie
11:49

Een Amerikaanse commerciële DNA-databank, 23andMe genaamd, heeft bevestigd dat de gegevens van 6,9 miljoen klanten zijn gelekt als gevolg van een hack. Eerder was er melding van veel minder getroffenen. Mogelijk zijn ook Nederlanders door de hack getroffen.

23andMe biedt DNA-tests aan voor verwantschap en erfelijke aandoeningen, niet alleen in de Verenigde Staten maar ook in andere landen, waaronder Nederland. Het is nog onbekend of er ook in Nederland mensen zijn getroffen door de hack.
De hackers hebben begin oktober toegeslagen, maar pas recentelijk is de omvang van de gestolen gegevens duidelijk geworden. Het bedrijf heeft bevestigd dat de gebruikersgegevens de afgelopen maanden te koop werden aangeboden op het dark web.

Gezondheidsinformatie
In een recente verklaring aan de Amerikaanse beurswaakhond SEC heeft 23andMe meer informatie vrijgegeven. Hieruit blijkt dat de gelekte data informatie bevat over stambomen en in sommige gevallen ook gezondheidsinformatie op basis van de DNA-analyse van gebruikers.
De aanvallers wisten in te loggen op de accounts van 14.000 gebruikers door gebruik te maken van informatie uit andere hacks, zoals hergebruikte wachtwoorden. Dit vertegenwoordigt ongeveer 0,1 procent van het totale klantenbestand van 23andMe.
Het gaat echter verder. Met deze 14.000 accounts konden de aanvallers de ‘DNA Relatives’-functie gebruiken, waardoor ze toegang kregen tot informatie van miljoenen andere gebruikers. 23andMe is bezig met het informeren van alle getroffenen over het lek en adviseert gebruikers hun wachtwoorden te wijzigen. Bovendien is het verplicht gesteld om tweestapsverificatie te gebruiken. Voorheen was dat optioneel.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Distri Company

Boon Edam

Artitech Kidde Commercial

Suricat

Videoguard

Seagate

SequriX

Wordt een partner