70% maakt gebruik van AI binnen beveiligingsprogramma’s

Artificial Intelligence (AI) ontwikkelt zich in hoog tempo tot een vaste waarde binnen beveiligingstechnologie. Volgens het Global Technology Outlook Report 2026 van Securitas Technology maakt inmiddels 70% van de organisaties gebruik van AI binnen hun beveiligingsprogramma. Op 19 maart 2026 staat deze ontwikkeling centraal tijdens de klantendag van Securitas Technology.
AI wordt al langer toegepast binnen beveiligingstechnologie, bijvoorbeeld in videobewaking en dreigingsdetectie. De ontwikkelingen gaan echter snel. In het Global Technology Outlook Report 2026 beschrijft Securitas Technology hoe AI in 2026 verder groeit dan de traditionele machine learning-fase, met meer automatisering en diepere inzichten als resultaat.
Ook generatieve AI (GenAI) krijgt een steeds grotere rol, onder andere doordat de technologie toegankelijker wordt voor niet-technische gebruikers en organisaties hierdoor sneller experimenteren met nieuwe toepassingen.
AI maakt het bovendien mogelijk om data uit verschillende bronnen te combineren en te analyseren, waardoor patronen en trends eerder zichtbaar worden. Dit biedt security teams concreet voordeel: minder valse alarmen, sneller inzicht in afwijkend gedrag en meer ondersteuning bij het herkennen van interne risico’s. Daarmee verschuift beveiliging stap voor stap van een reactieve naar een meer proactieve aanpak.
AI in videobewaking en toegangscontrole
AI-toepassingen worden niet alleen slimmer, maar ook breder inzetbaar. Zo worden AI-gedreven analyses steeds vaker gebruikt voor objectdetectie en classificatie in videobeelden. Dit draagt bij aan slimmere monitoring, met minder ruis door foutmeldingen en een betere interpretatie van gebeurtenissen. Ook binnen toegangscontrole groeit het gebruik van AI, bijvoorbeeld in combinatie met biometrie en geïntegreerde security platformen. Organisaties zetten AI onder andere in voor geautomatiseerde dreigingsdetectie, rapportage en het sneller doorzoeken van videomateriaal.
“AI verandert niet alleen de technologie, maar ook de manier waarop organisaties risico’s inschatten en beveiliging organiseren,” zegt Erwin Kivits, CCO van Securitas Technology. “De uitdaging ligt niet meer in óf je AI toepast, maar hoe je dit verantwoord en effectief integreert in je beveiligingsstrategie. Tijdens onze klantendag willen we klanten helpen om de vertaalslag te maken van technologische ontwikkeling naar praktische toepassing.”





































































































