Belgische politie heeft nieuwe wapens, maar geen munitie

De Belgische politie zit met 1500 anti-terreurwapens waarvoor geen munitie beschikbaar is. De reden is een conflict met de leverancier. Die wil voor de miljoenen bestelde patronen meer geld dan geoffreerd is in de openbare aanbesteding van 2019.
De moderne Scar-machinepistolen werden besteld na de terreuraanslagen in Brussel en Zaventem. De levering volgde in 2019. De betaalde één miljoen euro is volgens de niet nader genoemde leverancier echter niet meer voldoende om de bijbehorende munitie te kunnen leveren. Die zou in de tussentijd vanwege de hogere grondstofprijzen en stuk duurder zijn geworden.
Regels te ingewikkeld
De politie heeft de leverancier in gebreke gesteld. De vakbonden vinden echter dat de schuld meer ligt bij het systeem van aanbestedingen. De regels blijken te ingewikkeld om de aanschaf van wapens en munitie tot een goed einde te brengen, zegt Carlo Medo van de NSPV. Joery Dehaes van ACV hoopt dat er snel een oplossing komt, want intussen is het ook niet mogelijk om politiemensen de noodzakelijke trainingen met de dure wapens te geven. Enkele lokale korpsen hebben intussen besloten om buiten de aanbesteding om munitie te bestellen, zodat de Scar-machinepistolen toch gebruikt kunnen worden. Maar bij de meeste korpsen blijft men voorlopig op de sterk verouderde wapens, zoals de Uzi, vertrouwen.