Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

ASSA ABLOY

CSL

Genetec

Seris

VGN Group

Aritech

Lobeco

Traka ASSA ABLOY

Bosch Security Systems

i-Pro

Kidde Commercial

Optex

Connect Security

SMC Alarmcentrale

Ajax Systems

2N

Alarm Meldnet

Nenova

VAIBS

VBN

Van Dusseldorp Training

HID

Teletek

OpenEye

Secusoft

ASIS

Regio Control Veldt

HD Security

MOBOTIX

Unii

SOBA

Add Secure

Paxton

Bydemes

LUGN

Milestone

NIBHV

Advancis

SmartSD

G4S

VIGI

Securitas

Paraat

Sequrix

VVNL

Crown Security Services

SmartCell

ARAS

VEB

Eizo

Gold-IP

ADI

Uniview

Eagle Eye Networks

Top Security

VisionPlatform.ai

Alphatronics

Seagate

Hikvision

Akuvox

OSEC

Synguard

CDVI

Distri Company

MPL

WBN Security

Masset

Hanwha Vision Europe

Service Centrale Nederland

Paralax

Multiwacht Security

Intrasec

Trigion

Centurion

Brivo

Network Optix

IDIS

9 maanden cel voor bezit vuurwapen in café

6 augustus 2024
Redactie
08:09

De rechtbank Oost-Brabant heeft een 19-jarige Eindhovenaar veroordeeld tot een gevangenisstraf van 9 maanden. Een beveiliger had ontdekt dat hij tijdens het uitgaan in een druk café een geladen vuurwapen bij zich had.

In april maakte een beveiliger rond 04.00 uur een rondje door een café aan Stratumseind in Eindhoven en zag dat de verdachte zijn shirt omhoog deed en een vuurwapen in zijn broeksband had zitten. De beveiliger greep de jongeman van achteren vast en werkte hem naar buiten. Daarbij viel het vuurwapen op de grond en werd het door medewerkers van het café overhandigd aan de inmiddels aanwezige politie.
Bij het bepalen van de straf houdt de rechtbank er rekening mee dat de verdachte een schietklaar vuurwapen bij zich had – met daarin 12 kogels – en dat hij dit voor het grijpen had in zijn broeksband. Het is potentieel levensgevaarlijk om op deze manier een vuurwapen in een druk café te dragen. Ook weegt mee dat de verdachte eerder is veroordeeld voor soortgelijke delicten. Hij liep zelfs in de proeftijd van een andere veroordeling voor vuurwapenbezit. Voor die zaak moet hij nu alsnog 64 dagen celstraf uitzitten.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Boon Edam

VIGI

Artitech Kidde Commercial

SequriX

Seagate

Distri Company

Suricat

Wordt een partner