Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Unii

Uniview

HD Security

Alphatronics

Paraat

Akuvox

G4S

Ajax Systems

NIBHV

MPL

SmartCell

LUGN

Paralax

VBN

Synguard

Advancis

Service Centrale Nederland

Masset

CSL

Seagate

Distri Company

Bydemes

Eagle Eye Networks

Alarm Meldnet

Teletek

Brivo

Genetec

ASIS

HID

Network Optix

Traka ASSA ABLOY

i-Pro

BHVcertificaat.online

IDIS

Hikvision

Connect Security

Intrasec

CDVI

Multiwacht Security

Nenova

Aritech

MOBOTIX

VGN Group

Kidde Commercial

Hanwha Vision Europe

Optex

SMC Alarmcentrale

VAIBS

Sequrix

VVNL

Trigion

Add Secure

Regio Control Veldt

Secusoft

ASSA ABLOY

OpenEye

2N

ARAS

Centurion

Lobeco

Paxton

Milestone

Top Security

Eizo

Crown Security Services

Seris

Securitas

OSEC

SmartSD

SOBA

VEB

ADI

Bosch Security Systems

Gold-IP

Van Dusseldorp Training

VisionPlatform.ai

Maccabi-hooligans vrijuit wegens gewiste beelden

15 juni 2025
Redactie
18:17

Het Openbaar Ministerie (OM) heeft meerdere aangiftes tegen supporters van Maccabi Tel Aviv geseponeerd omdat cruciaal bewijsmateriaal ontbreekt. Dat komt omdat camerabeelden van vervoersbedrijf GVB, die mogelijk incidenten vastlegden tijdens de rellen rond de wedstrijd Ajax – Maccabi Tel Aviv in november, zijn gewist.

Het OM bevestigt berichtgeving van de NOS over het sepot. In totaal zijn twee aangiftes gedaan door vrouwen die zeggen te zijn belaagd door Maccabi-supporters. Eén vrouw verklaarde dat ze in een metro ‘Free Palestine’ riep en daarop zou zijn geslagen en bespuugd. Een andere vrouw deed aangifte van bedreiging: zij zat gesluierd in de metro en werd volgens haar uitgescholden en bedreigd met de woorden “We will kill all of you”.

Beelden gewist
De bewakingsbeelden die mogelijk licht konden werpen op de incidenten zijn vijf dagen na de ongeregeldheden verwijderd, toen GVB de opnameapparatuur verving. Normaal worden beelden ongeveer een week bewaard. De beelden waren al gewist voordat de aangiftes bij het OM binnenkwamen, aldus een woordvoerder tegen RTL Nieuws.
De politie is in november een grootschalig onderzoek gestart. Duizenden uren aan beeldmateriaal zijn onderzocht. Zaken met duidelijk bewijs, zoals beelden van geweldpleging, kregen voorrang. Dat leidde in maart tot veroordelingen van vier mannen (22, 26, 27 en 32 jaar), die celstraffen kregen voor hun betrokkenheid bij het geweld. De zwaarste straf — 12 weken cel — werd opgelegd aan een 27-jarige verdachte.
Maandag verschijnen twee onderzoeken waarin wordt beoordeeld of de politie, het OM en de gemeente Amsterdam adequaat hebben gehandeld rond de rellen. De evaluaties richten zich onder meer op de vraag of de autoriteiten voldoende waren voorbereid.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

SequriX

Boon Edam

Seagate

Distri Company

Suricat

Artitech Kidde Commercial

Wordt een partner