Aanhouding met pseudokopers explosieven

Dinsdag hield de politie nabij de Educalaan in Dronten een man aan die verdacht wordt van handel in explosieven. Hij is rond 17:30 uur aangehouden bij een pseudokoop. Daarbij doen politieagenten in burger zich voor als klant.
In een lopend onderzoek stuitte de politie enige tijd geleden op een vermoedelijke verkoper van explosieven. Daarop is besloten om een pseudokoop op te zetten. Uit veiligheidsoverwegingen stonden de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) en andere hulpdiensten paraat. In de tas die de verdachte bij zich had, is daadwerkelijk een explosief gevonden. De EOD heeft dit onschadelijk gemaakt.
De rol van de verdachte wordt door de politie verder onderzocht. Om het onderzoek niet te schaden, kan momenteel geen verdere informatie worden gedeeld. Verkopers van explosieven zijn gewaarschuwd: ‘ook de politie kan uw klant worden’, aldus de politie.