Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Masset

MOBOTIX

Centurion

Bydemes

Lobeco

Trigion

Service Centrale Nederland

VAIBS

SmartCell

Advancis

G4S

2N

Paxton

CSL

Eagle Eye Networks

SmartSD

Regio Control Veldt

Seris

Zevix

Secusoft

Sequrix

Eizo

HID

Unii

WBN Security

Alphatronics

VEB

Aritech

ASSA ABLOY

Optex

CDVI

Distri Company

Van Dusseldorp Training

Uniview

ARAS

LUGN

IQSIGHT

HD Security

Supraenet

Connect Security

Synguard

Milestone

Brivo

Network Optix

Teletek

Multiwacht Security

Alarm Meldnet

IDIS

Kidde Commercial

Crown Security Services

SOBA

Paraat

Top Security

NIBHV

VVNL

VBN

Paralax

Hanwha Vision Europe

OSEC

Ajax Systems

Securitas

Nenova

Akuvox

ASIS

Seagate

VIGI

Alarm.com

Axis Communications

MPL

Genetec

SMC Alarmcentrale

Traka ASSA ABLOY

ADI

OpenEye

Add Secure

Security Essen 2026

Van 22 tot en met 25 september 2026 vindt in het Duitse Essen weer de tweejaarlijkse vakbeurs Security Essen plaats. Het evenement breidt uit met nieuwe accenten, waaronder drones, kunstmatige intelligentie en robotica. Voor het eerst zal de beurs parallel plaatsvinden met de nieuwe defensievakbeurs Euro Defence Expo (EUDEX). Messe Essen vormt daarmee het toneel voor zowel civiele als militaire veiligheidsoplossingen.

De respons vanuit de sector is volgens de organisator overweldigend positief. Veel bedrijven legden hun standruimte al vast tijdens de vorige editie in het najaar van 2024. Onder meer Hekatron, NSC Sicherheitstechnik, Advancis Software & Services, Deister Electronic, ABI-Sicherheitssysteme, Rohde & Schwarz en Ajax Systems keren terug. Ook bedrijven als Telenot, Abus en Salto hebben hun deelname bevestigd. De belangstelling is zo groot dat de populaire hallen 7 en 8 al bijna volledig volgeboekt zijn.

Nieuwe themahal rond drones, AI en video
Security Essen 2026 zet nadrukkelijk in op innovatie. Hall 5 krijgt een volledig nieuwe invulling rond vier sleuteltechnologieën: videobewaking, kunstmatige intelligentie, drones en robotica. Deze thema’s worden voor het eerst gezamenlijk gepresenteerd op één locatie. Daarmee ontstaat een centraal ontmoetingspunt voor marktleiders, gebruikers en beleidsmakers die willen innoveren op het gebied van veiligheid.
Een belangrijke vernieuwing is de samenwerking met EUDEX, de nieuw opgezette vakbeurs voor defensie. Beide beurzen vinden tegelijkertijd plaats in Messe Essen en zorgen voor een unieke kruisbestuiving tussen civiele en militaire veiligheidstechnologie.
“Gezien de huidige mondiale veiligheidsontwikkelingen is samenwerking tussen sectoren belangrijker dan ooit”, zegt Julia Jacob, projectmanager van Security Essen. “Door civiele en militaire spelers samen te brengen, ontstaat een platform voor gezamenlijke oplossingen voor toekomstige dreigingen.”
De schakel tussen beide beurzen wordt gevormd door het expositiegedeelte Civil Protection & Civil Defence, strategisch gelegen tussen hal 4 en hal 5. Hier komen aanbieders van oplossingen op het gebied van rampenbestrijding, civiele bescherming en nationale veiligheid samen, met ruimte voor intensieve netwerking tussen beide sectoren.

NAVO-conferentie als extra trekpleister
Tegelijk met de beurzen vindt de jaarlijkse conferentie van het NATO Joint Air Power Competence Centre (JAPCC) plaats in Essen. Die bijeenkomst brengt hoge militaire vertegenwoordigers van de 32 NAVO-lidstaten samen, wat de internationale relevantie van het evenement verder onderstreept.
Met deze vernieuwingen en sterke internationale belangstelling lijkt Security Essen 2026 niet alleen een belangrijke ontmoetingsplek voor de beveiligingsbranche te worden, maar ook een katalysator voor samenwerking, innovatie en beleidsvorming in een steeds complexer veiligheidslandschap.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

SequriX

Seagate

Suricat

Boon Edam

IQSIGHT

Distri Company

Artitech Kidde Commercial

VIGI

Wordt een partner