Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Brivo

Regio Control Veldt

Intrasec

Kidde Commercial

Seris

Eizo

Oribi ID Solutions

SMC Alarmcentrale

VGN Group

HD Security

ASSA ABLOY

Alphatronics

SmartSD

Add Secure

Hikvision

Dero Security Products

MOBOTIX

Paralax

Nenova

LUGN

VisionPlatform.ai

Synguard

Multiwacht

NIBHV

Hanwha Vision Europe

Optex

Sequrix

Traka ASSA ABLOY

Trigion

Network Optix

Teletek

G4S

SOBA

ARAS

IDIS

ASIS

VEB

Bydemes

VVNL

Akuvox

Service Centrale Nederland

EAL

Securitas

Milestone

MPL

Ajax Systems

VideoGuard

Eagle Eye Networks

CSL

VBN

i-Pro

OSEC

Alarm Meldnet

Aritech

Lobeco

Centurion

HID

Masset

Distri Company

Secusoft

Bosch Security Systems

Seagate

VAIBS

Paraat

Top Security

SmartCell

Advancis

CDVI

ADI

Gold-IP

Uniview

BHVcertificaat.online

Connect Security

2N

Genetec

Paxton

Crown Security Services

Unii

Agent krijgt taakstraf voor opzoeken informatie

20 maart 2025
Redactie
07:50

Het Openbaar Ministerie heeft een 36-jarige Haagse politieman een taakstraf van dertig uur opgelegd voor computervredebreuk. De man heeft vier keer informatie opgezocht in het politiesysteem zonder dat daarvoor vanuit zijn werk een geldige reden was. De informatie die hij zocht wilde hij uit oogpunt van privébelangen weten.

Het Openbaar Ministerie tilt zwaar aan dit soort onrechtmatige bevragingen. In politiesystemen staat privacygevoelige informatie van burgers. Daarom mogen agenten die systemen niet in het eigen belang, persoonlijke betrokkenheid of nieuwsgierigheid raadplegen. Verder moet voorkomen worden dat politie-informatie gelekt wordt naar criminelen of andere belanghebbenden. Ook daarom is het van belang dat politiesystemen alleen geraadpleegd worden voor zover dat noodzakelijk is voor de uitvoering van de politietaak.
Tijdens een OM-hoorzitting heeft de officier van justitie een taakstraf van dertig uur opgelegd. Verdachte heeft deze geaccepteerd.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Boon Edam

SequriX

Distri Company

Artitech Kidde Commercial

Videoguard

Suricat

Seagate

Wordt een partner