Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Hanwha Vision Europe

Brivo

Add Secure

Seagate

Optex

WBN Security

Connect Security

Teletek

Masset

SMC Alarmcentrale

Akuvox

VBN

Intrasec

Alphatronics

MOBOTIX

VIGI

Genetec

Top Security

Paxton

CDVI

Synguard

Trigion

G4S

Uniview

Aritech

MPL

HD Security

Unii

OpenEye

Paraat

SmartSD

NIBHV

LUGN

Sequrix

Hikvision

VGN Group

VEB

Milestone

i-Pro

Lobeco

Traka ASSA ABLOY

Centurion

Secusoft

Gold-IP

ADI

VisionPlatform.ai

Multiwacht Security

Advancis

Service Centrale Nederland

Regio Control Veldt

SmartCell

OSEC

HID

ASSA ABLOY

CSL

Van Dusseldorp Training

Seris

Crown Security Services

Securitas

ASIS

Ajax Systems

Bydemes

VVNL

IDIS

Network Optix

VAIBS

Nenova

2N

SOBA

Eizo

Alarm Meldnet

Distri Company

Paralax

Bosch Security Systems

Eagle Eye Networks

Kidde Commercial

ARAS

Agent moet zelf hoogte van boete kunnen bepalen

5 februari 2013
Redactie
10:00

Een agent zou zelf de hoogte van een verkeersboete moeten bepalen. Dat zegt voorzitter Pieter van Vollenhoven van de Stichting Maatschappij en Veiligheid (SMVP) op de website van de stichting.

Maatschappij en veiligheid

Bij verkeersovertredingen heeft de politie nu twee keuzes: een waarschuwing of een boete waarvan de hoogte vaststaat, aldus Van Vollenhoven.

Als men hufterigheid wil bestrijden, is het verhogen van boetes een begrijpelijke stap. Er worden echter veel overtredingen gepleegd die niet zozeer een blijk van hufterigheid zijn, maar een vergissing, een inschattingsfout of, gewoon, een kleine overtreding. En dan kunnen hele hoge boetes al snel als onrechtvaardig worden ervaren, door zowel de overtreder als de politie.

De SMVP onder voorzittershap van Prof. Mr. Pieter van Vollenhoven, vraagt zich af of het niet verstandig is de beslissingsbevoegdheid van de politie te vergroten door haar de keuze te laten uit verschillende (bijvoorbeeld drie) boetebedragen voor een bepaalde overtreding. De politie kan dan rekening houden met de ernst van de overtreding in een concreet geval. De SMVP verwacht dat hierdoor het politieoptreden aan acceptatie zal winnen en de verkeersveiligheid in positieve zin wordt beïnvloed.

Website: www.maatschappijenveiligheid.nl

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Suricat

Distri Company

SequriX

Seagate

VIGI

Artitech Kidde Commercial

Boon Edam

Wordt een partner