Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

ARAS

Kidde Commercial

SMC Alarmcentrale

Eagle Eye Networks

VEB

Network Optix

CDVI

HID

VBN

Seagate

Regio Control Veldt

MPL

2N

Bydemes

Crown Security Services

Optex

Unii

Multiwacht Security

VIGI

SOBA

ASSA ABLOY

Paralax

VisionPlatform.ai

ADI

Milestone

Teletek

VVNL

Bosch Security Systems

Paraat

Synguard

SmartCell

G4S

HD Security

Alarm Meldnet

ASIS

Top Security

VGN Group

Nenova

Connect Security

Sequrix

LUGN

Trigion

Distri Company

Paxton

Traka ASSA ABLOY

MOBOTIX

CSL

i-Pro

Service Centrale Nederland

Akuvox

Seris

Uniview

SmartSD

Add Secure

Supraenet

WBN Security

OpenEye

Eizo

Genetec

Masset

Alphatronics

Aritech

IDIS

Advancis

Centurion

Securitas

Ajax Systems

OSEC

Van Dusseldorp Training

NIBHV

Hanwha Vision Europe

Lobeco

VAIBS

Secusoft

Brivo

Agentschap Telecom waarschuwt voor hackbare apparaten

4 juni 2018
Redactie
05:37

Het wordt hoog tijd dat onveilige apparaten van het internet worden geweerd, vindt het Agentschap Telecom. Het kabinet heeft ook plannen voor een keurmerk, zodat consumenten kunnen zien of zij een apparaat kopen dat veilig online kan. Maar het agentschap vindt dat dit veel te lang duurt, omdat het IoT allang een feit is.

Het Agentschap Telecom ziet het liefst een soort CE-keurmerk komen voor apparaten die via internet te bedienen zijn. Het CE-keurmerk beschermt consumenten onder meer tegen elektrische apparaten die niet voldoen aan eisen op het gebied van veiligheid. Volgens de overheidsorganisatie vormen onveilige Internet of Things-apparaten, zoals webcams en slimme thermostaten, een steeds groter probleem. Voor consumenten is het volstrekt onzichtbaar of een apparaat veilig gebruikt kan worden of niet. Er zijn apparaten die hackers heel eenvoudig toegang geven. Niet alleen tot het apparaat zelf, maar ook tot het netwerk waarop dit is aangesloten. Dit geldt ook voor sommige beveiligingscamera’s.

Bedrijven aan zet
Zolang de overheid niet met een keurmerk komt, adviseert het Agentschap Telecom bedrijven om gezamenlijk een keurmerk uit te brengen. Ook adviseert de organisatie telecom- en internetproviders om op zoek te gaan naar onveilige apparaten op hun netwerken en de gebruiker daarvoor te waarschuwen. Enkele jaren geleden werden wereldwijd duizenden IP-beveiligingscamera’s gehackt om er DDoS-aanvallen mee uit te voeren op grote websites. Ook worden de beelden ervan onderschept en op vage websites online gezet.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Boon Edam

Suricat

SequriX

VIGI

Seagate

Artitech Kidde Commercial

Distri Company

Wordt een partner