Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Optex

G4S

Nenova

VGN Group

Traka ASSA ABLOY

Regio Control Veldt

VAIBS

Lobeco

Securitas

SOBA

Distri Company

Service Centrale Nederland

2N

Seagate

VBN

Synguard

HD Security

Paraat

Alarm Meldnet

EAL

ASIS

HID

Intrasec

Bydemes

Eagle Eye Networks

Connect Security

Advancis

Add Secure

Unii

SmartSD

Hanwha Vision Europe

Network Optix

Paxton

Teletek

Centurion

CDVI

Crown Security Services

VisionPlatform.ai

VEB

MOBOTIX

Secusoft

ARAS

Top Security

Alphatronics

Genetec

MPL

i-Pro

Dero Security Products

CSL

Brivo

Uniview

Multiwacht

Trigion

Bosch Security Systems

Akuvox

Ajax Systems

VVNL

Aritech

Oribi ID Solutions

VideoGuard

Masset

BHVcertificaat.online

Milestone

OSEC

Paralax

Gold-IP

Hikvision

NIBHV

ASSA ABLOY

Sequrix

SMC Alarmcentrale

ADI

IDIS

Seris

LUGN

Eizo

SmartCell

Kidde Commercial

AP waarschuwt WK-gangers voor Qatarese apps

17 november 2022
Redactie
15:43

De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) raadt bezoekers van het WK voetbal in Qatar aan om goed op hun digitale veiligheid te letten. Wie het WK bezoekt, is verplicht een aantal apps op de mobiele telefoon te installeren. De AP raadt aan om daarvoor een telefoon te gebruiken die voor niets anders wordt gebruikt.

Eerder waarschuwden de Duitse, Franse, Noorse en Deense privacytoezichthouders al voor deze apps. Met name de Duitse toezichthouder heeft een analyse van de apps uitgevoerd. De AP sluit zich aan bij de waarschuwing van de Europese collega-toezichthouders.
De betreffende apps heten Ehteraz – een coronatracker – en Hayya, een speciale WK-app. Privacytoezichthouders uit verschillende Europese landen wijzen erop dat de apps waarschijnlijk informatie over gebruikers verzamelen zonder dat gebruikers hiervan op de hoogte zijn. Bijvoorbeeld met wie een gebruiker gebeld heeft en welke apps er allemaal op de telefoon staan. Dus ook of het bijvoorbeeld gaat om een dating-app waaruit iemands seksuele voorkeur blijkt. Ook is het vermoedelijk mogelijk dat de apps toegang hebben tot de foto’s van de gebruiker.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

SequriX

Boon Edam

Suricat

Distri Company

Videoguard

Seagate

Artitech Kidde Commercial

Wordt een partner