Opent in een nieuw tabblad
Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Paraat

CDVI

Top Security

Axis Communications

Paxton

NIBHV

Securitas

SOBA

VAIBS

Eizo

ARAS Security

Add Secure

VEB

WBN Security

IDIS

Multiwacht Security

More2Safety

Zevix

ADI

Alarm Meldnet

Lobeco

Optex

Trigion

Kidde Commercial

Intergarde

MOBOTIX

MPL

Secusoft

Centurion

ASSA ABLOY

Ajax Systems

Paralax

Robin Telecom

Masset

Sequrix

Seagate

Nenova

G4S

SmartCell

VVNL

Regio Control Veldt

CSL

Advancis

IQSIGHT

ASIS

SMC Alarmcentrale

Traka ASSA ABLOY

OSEC

Van Dusseldorp Training

Distri Company

Uniview

Service Centrale Nederland

Teletek

Alarm.com

WatchTower

Connect Security

Seris

Hanwha Vision Europe

Supraenet

Alphatronics

Roskam Groep

HD Security

Eye Watch Security Group

Brivo

247kooi

SmartSD

Aritech

Milestone

Akuvox

Genetec

Crown Security Services

Synguard

VIGI

OpenEye

Bydemes

Unii

Network Optix

LUGN

2N

HID

Axis gaat zelf explosieveilige camera’s ontwikkelen

14 april 2021
Redactie
10:46

Axis Communications kondigt aan dat het zelf explosieveilige bewakingscamera’s en -apparaten gaat ontwikkelen. Hiervoor wordt een nieuwe dochteronderneming, Axis Ex AB, gestart. Het gaat om apparatuur die is gecertificeerd volgens ATEX, IECEx, METLabs en andere wereldwijde certificeringen.

De eerste explosieveilige cameramodellen van Axis zullen in de zomer van 2021 verkrijgbaar zijn. De fabrikant levert dergelijke apparatuur al sinds 2015, maar daarbij wordt samengewerkt met productiepartners. Nu de markt groeit en de voordelen van explosieveilige camera’s worden erkend in tal van industriesectoren en omgevingen, is besloten de productie geheel in eigen hand te nemen. De eerste explosieveilige cameramodellen van Axis zullen in de zomer van 2021 verkrijgbaar zijn.

Voordelen
Jesper Olavi, global productmanager en verantwoordelijk voor explosieveilige camera’s bij Axis, zei in een reactie op de plannen: “Sinds we de explosieveilige markt betreden, hebben we aanzienlijk commercieel succes gehad en veel geleerd. Bijvoorbeeld op het gebied van de certificeringen die vereist zijn voor dergelijke apparaten. Vandaar de beslissing om de volledige verantwoordelijkheid te nemen voor het ontwerp en de fabricage van explosieveilige apparaten. De voordelen voor onze klanten zullen aanzienlijk zijn, zowel wat betreft ons vermogen om explosiebeveiliging toe te voegen aan een breed scala aan apparaten, als wat betreft de efficiëntie om ze op de markt te brengen.”

Wereldwijd gecertificeerd
Door het kwaliteitsmanagementsysteem van het bedrijf te laten auditen en te laten voldoen aan ISO9001 en ISO 80079-34, worden de Axis-producten gecertificeerd voor gebruik over de hele wereld, in tegenstelling tot sommige explosieveilige apparaten die alleen zijn gecertificeerd voor gebruik in specifieke regio’s. Bij het vervaardigen van eigen producten kan Axis klanten ook 5 jaar garantie bieden, een volgens het bedrijf ongebruikelijk lange garantieperiode in de explosieveilige cameramarkt.
Zoals Jesper Olavi uitlegt, gaan de plannen voor explosieveilige apparaten van Axis verder dan netwerkbewakingscamera’s: “Hoewel netwerkcamera’s van Axis centraal staan ​​in ons aanbod en enorme waarde bieden aan klanten in alle sectoren en omgevingen, blijven we innoveren en ons aanbod uitbreiden met andere netwerkapparaten. Ook die zullen baat hebben bij explosiebeveiliging.”

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Suricat

Boon Edam
Seagate

SequriX

Distri Company

IQSIGHT

More2Safety

Artitech Kidde Commercial

Eyewatch Security Group

VIGI

Wordt een partner