Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Centurion

ADI

HID

CDVI

2N

Top Security

LUGN

Paralax

Nenova

ASIS

ARAS

Trigion

Teletek

G4S

Van Dusseldorp Training

VEB

Optex

Securitas

Traka ASSA ABLOY

Distri Company

ASSA ABLOY

Regio Control Veldt

SmartSD

VisionPlatform.ai

VBN

Eagle Eye Networks

VAIBS

Synguard

Connect Security

SOBA

Bosch Security Systems

Genetec

Advancis

Multiwacht Security

SMC Alarmcentrale

Eizo

IDIS

Unii

VIGI

OpenEye

i-Pro

Service Centrale Nederland

Paxton

CSL

MPL

HD Security

NIBHV

OSEC

Uniview

Aritech

Lobeco

Seris

Add Secure

Kidde Commercial

Crown Security Services

Supraenet

Paraat

Akuvox

Alarm Meldnet

Bydemes

Network Optix

WBN Security

Sequrix

MOBOTIX

Ajax Systems

Hanwha Vision Europe

Seagate

Secusoft

Masset

VGN Group

Milestone

Brivo

Alphatronics

VVNL

SmartCell

AZC Ter Apel wil af van ‘veiligelanders’

4 november 2019
Redactie
08:20

Burgemeester Jaap Velema van Ter Apel pleit voor een apart aanmeldcentrum voor asielzoekers uit veilige landen. Dat is volgens hem nodig om de overlast in zijn regio tegen te gaan. Die wordt namelijk nagenoeg alleen veroorzaakt door asielzoekers die wachten op uitzetting.

De meeste overlast wordt veroorzaakt door asielzoekers uit veilige landen zoals Marokko, Algerije en Tunesië. Zij zijn in de gemeente verantwoordelijk voor 95 procent van de winkeldiefstallen en maken zich regelmatig schuldig aan intimidatie. Asielzoekers die wel met een goede reden hun land zijn ontvlucht worden daar ook op aangekeken. Inwoners van Ter Apel zien het ACZ liever gisteren dan vandaag verdwijnen. De instelling vervult echter een belangrijke rol in de asielketen. Alle asielprocedures beginnen er en het centrum biedt onderdak aan 2000 vluchtelingen, waarmee het de grote instelling van Nederland is op dit gebied. Ongeveer een kwart van de bewoners komt uit landen waar zij in principe geen gevaar lopen.

Draagvlak
Omdat de uitzetprocedure veel tijd in beslag neemt, blijft het aantal ‘veiligelanders’ hoog. De politiek kijkt nu of daarin verandering is aan te brengen, vooral omdat door de kwestie het draagvlak voor asielopvang in de samenleving steeds verder onder druk komt te staan. Eerder is al geëxperimenteerd met speciale ‘Aso AZC’s’, maar daarmee leek het probleem alleen maar verplaatst te worden. Bovendien zien criminele asielzoekers er niet tegenop om van Ter Apel naar Amsterdam te reizen om toeristen te beroven, zo bleek onlangs.
Staatssecretaris Broekers-Knol zegt een aparte en sobere opvang voor asielzoekers uit veilige landen ’te verkennen’. Het COA is gevraagd een geschikte locatie te zoeken. Dat zal nog lastig worden, als de asielzoekers wel hun bewegingsvrijheid mogen behouden.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Suricat

VIGI

Distri Company

SequriX

Artitech Kidde Commercial

Boon Edam

Seagate

Wordt een partner