Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

ASSA ABLOY

SmartSD

LUGN

Service Centrale Nederland

VEB

Eagle Eye Networks

Add Secure

Uniview

Advancis

2N

Hanwha Vision Europe

Connect Security

VIGI

Optex

Kidde Commercial

WatchTower

Supraenet

MPL

Brivo

Unii

IDIS

Paxton

Regio Control Veldt

WBN Security

Seagate

Synguard

Van Dusseldorp Training

OSEC

Lobeco

Ajax Systems

ADI

ARAS

Aritech

ASIS

Alarm.com

Paraat

Centurion

NIBHV

Nenova

Distri Company

CDVI

SOBA

G4S

Teletek

Multiwacht Security

Network Optix

VAIBS

OpenEye

HID

Akuvox

Milestone

Securitas

SMC Alarmcentrale

Secusoft

CSL

Alarm Meldnet

Zevix

Alphatronics

Eizo

MOBOTIX

Seris

VVNL

Traka ASSA ABLOY

Crown Security Services

Axis Communications

Sequrix

HD Security

IQSIGHT

SmartCell

Top Security

Genetec

Trigion

Masset

Paralax

Bydemes

Belgische Itsme neemt iDIN over

2 juni 2026
Redactie
04:37

De Nederlandse identiteitsdienst iDIN komt in Belgische handen. Identiteitsapp Itsme neemt de digitale inlog- en identificatiedienst over, waarmee opnieuw een Nederlands digitaal platform opgaat in een bredere Europese strategie. De overname vindt plaats op een moment waarop digitale identiteit en digitale soevereiniteit steeds nadrukkelijker onderwerp van debat zijn.

iDIN werd ontwikkeld door Nederlandse banken als alternatief voor online identificatie en maakt het mogelijk om via de bank veilig in te loggen bij websites van onder meer overheden, webwinkels en dienstverleners. Gebruikers kunnen via het platform hun identiteit bevestigen, leeftijd verifiëren of digitale transacties ondertekenen. De merknaam iDIN blijft volgens de betrokken partijen voorlopig nog twee jaar bestaan, waarna de technologie geleidelijk wordt geïntegreerd in het platform van Itsme.
De overname volgt op eerdere stappen waarbij Nederlandse digitale betaal- en identificatieoplossingen aansluiting zochten bij Europese initiatieven. Zo werd eerder al bekend dat betaalmethode iDeal op termijn opgaat in het Europese betaalsysteem Wero. Met de acquisitie van iDIN wil Itsme zijn positie als Europese speler op het gebied van digitale identiteit verder versterken.

Schaalvergroting en samenwerking

Volgens CEO Tom Van Den Bosch van Itsme draait de overname om schaalvergroting en samenwerking. Het doel is volgens hem om een betrouwbare en gebruiksvriendelijke digitale identiteit beschikbaar te maken die voldoet aan internationale veiligheids- en privacyvereisten en grensoverschrijdend inzetbaar is.
De verkoop van iDIN lijkt mede ingegeven door het beperkte gebruik van de dienst. Hoewel circa dertien miljoen Nederlanders via hun bank toegang hebben tot iDIN, maken momenteel ongeveer twee miljoen gebruikers actief gebruik van het platform. Vorig jaar werd de dienst circa vijftien miljoen keer gebruikt voor online identificatie.
Currence, de organisatie achter zowel iDIN als iDeal, spreekt van een logische volgende stap. Volgens directeur Daniel van Delft beschikt Itsme over een sterke reputatie op het gebied van regelgeving, innovatie en digitale identiteitsdiensten, waardoor het platform volgens hem goed gepositioneerd is om iDIN toekomstbestendig te maken.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

IQSIGHT

Artitech Kidde Commercial

Boon Edam

Distri Company

VIGI

SequriX

Suricat

Seagate
Wordt een partner