Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

ADI

OpenEye

MPL

CSL

Uniview

Masset

Add Secure

Seagate

Paraat

Kidde Commercial

Traka ASSA ABLOY

Network Optix

HD Security

CDVI

Genetec

SmartCell

G4S

Trigion

Nenova

VEB

Ajax Systems

Multiwacht Security

Connect Security

SMC Alarmcentrale

Eagle Eye Networks

Akuvox

OSEC

IDIS

Secusoft

Paralax

NIBHV

Eizo

Synguard

VIGI

ASSA ABLOY

Unii

ARAS

VisionPlatform.ai

Van Dusseldorp Training

HID

Bydemes

Teletek

VVNL

Sequrix

i-Pro

2N

Hikvision

Service Centrale Nederland

SOBA

Alphatronics

VGN Group

Optex

Regio Control Veldt

VAIBS

Seris

WBN Security

SmartSD

Bosch Security Systems

Alarm Meldnet

Distri Company

Top Security

Paxton

ASIS

VBN

Crown Security Services

Hanwha Vision Europe

Centurion

MOBOTIX

Aritech

Brivo

LUGN

Advancis

Gold-IP

Milestone

Lobeco

Securitas

Benelux gaat scanbeelden drugssmokkel delen met Brazilië

15 september 2022
Redactie
13:16

De Nederlandse en de Belgische Douane willen met Brazilië scanbeelden gaan uitwisselen, om zo drugssmokkelaars nog sneller in de gaten te krijgen. Brazilië onderschept steeds vaker partijen drugs die voor Nederland en België bestemd zijn.

Dat is de uitkomst van een bezoek van Nanette van Schelven en Kristian Vanderwaeren, Directeuren-Generaal van de Nederlandse en Belgische Douane, aan Brazilië en Paraguay. Samen wisselden ze kennis en informatie uit met de douanediensten van de Zuid-Amerikaanse partnerlanden.

Nauwere samenwerking
Samen met de Braziliaanse Douane intensiveren Nederland en België de jacht op drugssmokkel door nauwere samenwerking. De Braziliaanse douane onderschept steeds meer drugs voor beide Europese landen. Dit komt doordat de drie landen al enkele jaren intensief samenwerken om drugssmokkel tegen te gaan. Tijdens het bezoek wordt (of: werd) er afgesproken om hun succesvolle samenwerking voort te zetten. Met de Braziliaanse douaneorganisatie zijn afspraken gemaakt over meer samenwerking op het uitwisselen en delen van kennis van scanbeelden. Zo wordt er gekeken of scanbeelden ter beschikking gesteld kunnen worden voor analyse in Nederland en België en wil de douane scanbeelden beschikbaar stellen om beeldherkenning van containers en algoritmes te ontwikkelen. Met deze stappen kunnen risicoanalyses verder verfijnd worden waarmee de douane nog beter kan ingrijpen op de drugshandel.

Grensoverschrijdende versterking
Omdat ook in Zuid-Amerika smokkelroutes continu worden verlegd en uitgebreid naar meerdere landen is er door de Nederlandse en Belgische douanedelegatie ook een bezoek gebracht aan Paraguay. De autoriteiten in Paraguay hebben de delegatie laten zien wat zij doen om de drugscriminaliteit een halt toe te roepen. De Nederlandse en de Belgische Douane hebben afgesproken om een verdere samenwerking met Paraguay verder te verkennen.
De havens van Rotterdam en Antwerpen hebben beiden overlast van drugscriminaliteit. Daarom werken de Nederlandse en de Belgische Douane intensief samen in de strijd tegen drugs. Naast dit gezamenlijke werkbezoeken volgen er nog meer gezamenlijke initiatieven om de aanpak drugscriminaliteit grensoverstijgend te versterken.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Suricat

SequriX

Distri Company

VIGI

Artitech Kidde Commercial

Boon Edam

Seagate

Wordt een partner