Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

ASSA ABLOY

Synguard

Aritech

Paralax

WatchTower

ARAS Security

SMC Alarmcentrale

Hanwha Vision Europe

Unii

Regio Control Veldt

Akuvox

Zevix

VIGI

Crown Security Services

Roskam Groep

Teletek

WBN Security

Uniview

Genetec

SOBA

OpenEye

Lobeco

Nenova

Brivo

Seagate

Seris

CSL

Alarm.com

2N

More2Safety

Van Dusseldorp Training

Alarm Meldnet

OSEC

Eizo

Service Centrale Nederland

IDIS

VVNL

HD Security

Traka ASSA ABLOY

LUGN

CDVI

IQSIGHT

SmartSD

Paxton

VEB

Connect Security

G4S

MOBOTIX

Ajax Systems

Masset

MPL

Multiwacht Security

Alphatronics

Supraenet

NIBHV

247kooi

ADI

Axis Communications

Advancis

HID

ASIS

Top Security

SmartCell

Network Optix

Kidde Commercial

Securitas

Milestone

Centurion

Bydemes

Trigion

Sequrix

Eye Watch Security Group

Eagle Eye Networks

Paraat

Optex

VAIBS

Distri Company

Secusoft

Add Secure

Beveiliger verdacht van mishandeling persfotograaf tijdens Zomercarnaval

28 juli 2026
Redactie
06:12

Een particuliere beveiliger wordt er volgens De Telegraaf van verdacht een persfotograaf tijdens het Zomercarnaval in Rotterdam in een nekklem te hebben genomen. De fotograaf raakte daarbij gewond en deed aangifte van poging tot doodslag. Volgens getuigen waren meerdere politieagenten aanwezig, maar grepen zij aanvankelijk niet in.

Het incident vond zaterdagavond plaats tijdens een arrestatie in de openbare ruimte. De fotograaf, die herkenbaar was als journalist en een politieperskaart droeg, wilde daarvan foto’s maken. Een vrouwelijke beveiliger van Group Five zou vervolgens hebben geprobeerd de camera af te schermen en het toestel te pakken. Een tweede beveiliger bemoeide zich met de situatie en zou de fotograaf hebben geduwd.
De situatie escaleerde toen een derde beveiliger van achteren naderde en de fotograaf in een nekklem nam. Volgens aanwezige getuigen leek het slachtoffer enige tijd moeilijk lucht te krijgen en dreigde hij weg te zakken. Hij liep verwondingen aan zijn keel op en liet zich diezelfde avond medisch onderzoeken. Later meldde hij ook bloed te hebben opgehoest.

Zeer serieus

Opvallend is dat de politie aanvankelijk niet zou hebben ingegrepen. De fotograaf moest na het incident zijn gegevens aan een agent verstrekken, terwijl de betrokken beveiliger volgens de aanwezigen ongemoeid bleef. Nadat de leiding van de politie over het incident was geïnformeerd, zouden alsnog gegevens van de betrokken beveiligers zijn vastgelegd.
Group Five zegt de zaak zeer serieus te nemen. “Op dit moment brengen wij de feiten en omstandigheden zorgvuldig in kaart en verlenen, waar nodig, onze volledige medewerking aan de daarvoor aangewezen instanties”, aldus een woordvoerder tegenover De Telegraaf. Inhoudelijk wil het bedrijf hangende onderzoeken nog niet reageren.
Ook Rotterdam Unlimited, de organisatie achter het evenement, zegt op de hoogte te zijn en dergelijke meldingen serieus te nemen. De Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ) en Pers Veilig zijn eveneens geïnformeerd.
De politie Rotterdam zegt zorgvuldig onderzoek te doen. “We staan aan het begin van het krijgen van het juiste beeld”, aldus een woordvoerder. Daardoor is het volgens de politie nog te vroeg om conclusies te trekken over het optreden van de betrokken beveiligers en agenten.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Suricat

SequriX

Artitech Kidde Commercial

VIGI

Eye Watch Security Group

Seagate

Distri Company

Boon Edam

IQSIGHT

More2Safety

Wordt een partner