Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

OpenEye

2N

NIBHV

Optex

Genetec

LUGN

VisionPlatform.ai

Sequrix

SmartSD

Paraat

i-Pro

Regio Control Veldt

VBN

Alarm Meldnet

MPL

Seagate

OSEC

Service Centrale Nederland

Hikvision

Dero Security Products

HID

Hanwha Vision Europe

Ajax Systems

SOBA

BHVcertificaat.online

CDVI

VideoGuard

Network Optix

SMC Alarmcentrale

VEB

Advancis

Top Security

Distri Company

Uniview

Masset

Seris

MOBOTIX

Teletek

Oribi ID Solutions

Paxton

Bosch Security Systems

G4S

Eizo

Nenova

ARAS

Lobeco

Centurion

Paralax

Milestone

Kidde Commercial

VVNL

Synguard

ASIS

Gold-IP

Unii

Akuvox

IDIS

Secusoft

Bydemes

Crown Security Services

Intrasec

Eagle Eye Networks

ADI

ASSA ABLOY

CSL

Trigion

VAIBS

SmartCell

HD Security

Securitas

Add Secure

Aritech

VGN Group

Brivo

Connect Security

Multiwacht

Traka ASSA ABLOY

Alphatronics

Bijna 13.000 keer geweld tegen politie in 2022

4 april 2023
Redactie
06:18

Politiemedewerkers kregen vorig jaar zo’n 13.000 keer te maken met agressie en geweld. Het aantal incidenten is de laatste jaren nagenoeg gelijk, maar het zijn er veel te veel, aldus de politie. Geweld tegen agenten en hulpverleners blijft onacceptabel.

Het totaal aantal geweldsincidenten in 2022 (12.895) is ongeveer gelijk aan dat in het jaar daarvoor (12.940). Op een aantal vlakken is een duidelijke verschuiving te zien. Het gaat met name om agressief gedrag bij het uitgaan (470 incidenten in 2021; 1579 in 2022), evenementen (79 in 2021; 147 in 2022) en voetbal (161 in 2021; 278 in 2022). Deze bewegingen zijn deels te verklaren door de coronamaatregelen. Tijdens de pandemie was er geen of beperkt bezoek aan stadions, horeca en uitgaansgelegenheden mogelijk.
De meeste incidenten speelden in 2022 rond ongeplande aanhoudingen (5082; dit kwam bijvoorbeeld in 2019 maar 2611 keer voor). Dit komt mogelijk door de toename van het aantal demonstraties.

Doxing
Relatief nieuw is doxing op internet. Dit is het vragen om privégegevens van politiemensen, met intimidatie als doel. “Totaal onacceptabel”, zegt Peije de Meij, portefeuillehouder Geweld Tegen Politie Ambtenaren (GTPA). “Doxing raakt niet alleen de collega maar ook het thuisfront en de politieorganisatie. De politie neemt preventieve maatregelen en ondersteunt de slachtoffers zo goed mogelijk.”
De Meij constateert dat het maatschappelijk ongenoegen toeneemt en dat er nog vaak geweld en agressie tegen politie en andere hulpverleners is. Om het tij te keren moeten we als politie goed zichtbaar zijn en in contact blijven met iedereen in de samenleving. Personen die verdacht worden van verbaal of fysiek geweld tegen politiemedewerkers en andere publieke hulpverleners kunnen rekenen op een hogere strafeis van het Openbaar Ministerie. Die kan oplopen tot het dubbele van wat normaal wordt geëist.”

Jaarcijfers 2022
Het overzicht van de cijfers over geweld tegen politieambtenaren is hier te vinden. Daarin zijn de cijfers van de periode 2017 – 2022 opgenomen.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Seagate

Boon Edam

SequriX

Artitech Kidde Commercial

Distri Company

Suricat

Videoguard

Wordt een partner