Opent in een nieuw tabblad
Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Advancis

Crown Security Services

Supraenet

CSL

WBN Security

Alarm.com

Paraat

Centurion

Secusoft

Roskam Groep

247kooi

MOBOTIX

Connect Security

More2Safety

Network Optix

ASIS

Van Dusseldorp Training

Distri Company

Service Centrale Nederland

Synguard

VAIBS

Axis Communications

G4S

Securitas

Sequrix

WatchTower

Milestone

Teletek

Add Secure

Eizo

Unii

IDIS

OSEC

Seris

Optex

Masset

Seagate

SmartSD

Regio Control Veldt

Genetec

SMC Alarmcentrale

LUGN

ASSA ABLOY

Nenova

HID

Robin Telecom

Bydemes

Uniview

ADI

SmartCell

Trigion

ARAS Security

VIGI

2N

Zevix

SOBA

Ajax Systems

Paralax

Alphatronics

Multiwacht Security

Alarm Meldnet

Lobeco

Traka ASSA ABLOY

OpenEye

Intergarde

MPL

VVNL

IQSIGHT

CDVI

NIBHV

Akuvox

Paxton

VEB

Brivo

Eye Watch Security Group

Top Security

HD Security

Hanwha Vision Europe

Kidde Commercial

Aritech

Boek voor 50-plussers over preventie van cybercriminaliteit

6 juni 2022
Redactie
05:53

2,5 Miljoen Nederlanders werden vorig jaar slachtoffer van digitale oplichting. Vaak raakten ze enorme bedragen kwijt, soms zelfs al hun spaargeld. Auteur en cyberspecialist Maria Genova heeft met haar nieuwe boek ‘Snel geleerd, slim online’ de missie om mensen te leren hoe ze zichzelf kunnen beschermen tegen hackers en oplichters.

De auteur van onder andere ‘komt een vrouw bij de h@cker’ vertelt ook wat senioren kunnen doen als het ze toch overkomt. Maria Genova kreeg ook zelf diverse keren met online oplichters te maken en ze verbaasde zich hoe lastig het was om profielen en kwaadaardige links te melden. “Veel mensen weten het niet, maar tegenwoordig is het mogelijk voor slachtoffers om met hulp van commerciële partijen de oplichters voor de rechter te dagen. Bij een verloren rechtszaak hoeven de slachtoffers niets te betalen. De meeste krijgen hun geld terug. Ik hoop dat ik door het boek mensen op ideeën breng, want uit onderzoeken blijkt dat de meeste slachtoffers oplichting nergens melden en in slechts 19 procent van de gevallen aangifte doen. Misdaad mag niet lonen.”

Snel geleerd, slim online
Frans en Irene zijn beiden online opgelicht voor grote bedragen. Wanneer hun wegen elkaar kruisen, besluiten ze om er samen iets aan te doen. Het spannende verhaal van Frans en Irene is gebaseerd op waargebeurde verhalen van slachtoffers. Daarnaast staat het boek vol belangrijke informatie en handige tips om je te wapenen tegen online oplichters. Hoe kun je op een simpele manier voorkomen dat je computer gehackt wordt? Hoe kun je zien of iemand op Marktplaats of op een datingsite een oplichter is? Waaraan herken je een valse webshop, een nep e-mail of een kwaadaardige QR-code? En wat zijn manieren om je geld terug te krijgen als je bent opgelicht?

Over de auteur
Maria Genova (1973) is journalist en schrijver. Ze won diverse prijzen en met haar boek Komt een vrouw bij de h@cker (meer dan 30.000 exemplaren verkocht) werd ze een van de meest gevraagde sprekers in Nederland over privacy en cybercrime. Met haar jeugdboek What the h@ck!, dat bij Kluitman verscheen, won ze de Hotze de Roosprijs 2020. Haar missie is om mensen weerbaar te maken tegen de toenemende digitale gevaren.

Snel geleerd, slim online | Maria Genova | € 18,99 | 176 pagina’s | verschijnt in juni | Pepper Books | isbn 978 90 206 0828 1

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Boon Edam

Distri Company

Suricat

Eyewatch Security Group

Artitech Kidde Commercial

More2Safety

Seagate

SequriX

VIGI

IQSIGHT

Wordt een partner