Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Alarm.com

Distri Company

Alphatronics

Ajax Systems

Teletek

Genetec

Hanwha Vision Europe

Trigion

Traka ASSA ABLOY

Seris

Eizo

Unii

Network Optix

Optex

Secusoft

VEB

More2Safety

Zevix

Eagle Eye Networks

Paraat

Advancis

Service Centrale Nederland

VIGI

Paralax

Van Dusseldorp Training

Connect Security

Synguard

Centurion

VVNL

G4S

Supraenet

ARAS Security

CSL

Nenova

Roskam Groep

HD Security

Masset

Brivo

MOBOTIX

Paxton

IDIS

WBN Security

SmartCell

2N

Eye Watch Security Group

OSEC

Milestone

Akuvox

LUGN

SOBA

Kidde Commercial

Alarm Meldnet

SmartSD

OpenEye

Lobeco

Sequrix

SMC Alarmcentrale

ASSA ABLOY

Bydemes

ADI

ASIS

HID

WatchTower

VAIBS

IQSIGHT

Multiwacht Security

MPL

Uniview

Aritech

Seagate

Securitas

Top Security

Add Secure

Regio Control Veldt

Axis Communications

CDVI

247kooi

Crown Security Services

NIBHV

Branche krimpt, maar vraag naar goede beveiligers blijft

15 december 2016
Redactie
00:00

De particuliere beveiligingsbranche is de laatste jaren in aantal fte-ers gekrompen, maar er is nog altijd vraag naar personeel. Vooral bij gespecialiseerde bedrijven, zoals D&B The Facility Group, dat de bovenkant van de kantorenmarkt bedient.

Beveiliging blijft een vak dat door veel buitenstaanders onderschat wordt. Ergens logisch, want zolang er niets gebeurt lijkt de gemiddelde beveiliger weinig te doen te hebben. Daar hoef je niet lang voor te studeren, hoor je menigeen denken. De werkelijkheid is natuurlijk anders. “De beveiliger is vaak het eerste visitekaartje van een onderneming”, zegt Michiel van Dijl, die bij D&B The Facility Group eindverantwoordelijk is voor de werving van personeel. “Dus hospitality is van groot belang. Maar minstens zo belangrijk is wat er áchter die hospitality schuil gaat. We willen tegenwoordig geen beveiliger meer die bij een incident het vooraf gesproken protocol uitoefent, maar die incidenten ziet aankomen en ze in de kiem weet te smoren. Dat noemen we predictive profiling, waarin al onze beveiligers getraind worden.

Hoge eisen
De laatste jaren is het voor beveiligers moeilijker geworden om werk te vinden. Er is veel aanbod vanuit de ROC-opleidingen en de landelijke vraag naar beveiligers neemt af. “Maar wij zitten te schreeuwen om nieuwe medewerkers”, vervolgt Van Dijl. “We kunnen natuurlijk uitzendkrachten inzetten, maar we werken veel liever met eigen medewerkers, die streng geselecteerd en goed opgeleid worden.” De recruiter erkent dat hij ook wel veel sollicitanten afwijst. “Wij hebben opdrachtgevers die hoge eisen stellen.” Hij gaat echter graag het gesprek aan met nieuwe kandidaten, die zich thuis voelen in het hogere kantorensegment en die hun wettelijk verplichte kwalificaties graag zouden uitbreiden met moderne competenties als hospitality en predictive profiling. “Kom maar langs op gesprek!”

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

IQSIGHT

Suricat

SequriX

Seagate

Boon Edam

VIGI

More2Safety

Eyewatch Security Group

Distri Company

Artitech Kidde Commercial

Wordt een partner