Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

ASSA ABLOY

NIBHV

Connect Security

Eizo

Distri Company

Top Security

Securitas

Crown Security Services

MOBOTIX

Seagate

Bydemes

Paxton

VAIBS

G4S

Aritech

Eagle Eye Networks

IDIS

Secusoft

Avigilon Alta

Alphatronics

Genetec

Ajax Systems

Brivo

VEB

Lobeco

HD Security

VGN Group

Dero Security Products

CDVI

Akuvox

PG Security Systems

Hikvision

Traka ASSA ABLOY

Kidde Commercial

SMC Alarmcentrale

Nenova

i-Pro

Masset

ARAS

BHVcertificaat.online

Bosch Security Systems

Trigion

OSEC

Alarm Meldnet

VBN

Sequrix

Regio Control Veldt

Unii

HID

Oribi ID Solutions

EAL

2N

Paraat

NetworxConnect

Service Centrale Nederland

Milestone

SmartCell

Multiwacht

Gold-IP

Add Secure

Hanwha Vision Europe

VideoGuard

Seris

Centurion

Optex

VVNL

Uniview

SmartSD

Intrasec

ASIS

ADI

Network Optix

Advancis

SOBA

CSL

Brand bij ExxonMobile door uitschakelen beveiligingssysteem

2 februari 2018
Redactie
07:05

Toen 21 augustus 2017 brand dreigde uit te breken in de raffinaderij van ExxonMobil in de Botlek, besloten de operators de beveiligingssystemen uit te schakelen om te voorkomen dat de fabriek zou komen stil te liggen. Dit in strijd met alle geldende regels. De gevolgen waren groot.

In de avond van 21 augustus 2017 kwam door storingen het productieproces in de raffinaderij van ExxonMobil in de Botlek stil te liggen. De operator in de regelkamer probeerde het proces weer op te starten, maar dat werd verhinderd door de beveiligingssystemen. Door deze systemen uit te schakelen kon het opstarten worden hervat, maar daarbij trad het ene na het andere alarm op, zo valt te lezen in het donderdag gepubliceerde onderzoek naar de brand die vervolgens ontstond. Dit onderzoek heeft ExxonMobil zelf laten uitvoeren om achter de oorzaak van de brand te komen.

t
Zelfs toen de vlammen uit de installatie sloegen en 110 ton aan brandbare en giftige stoffen tot ontbranding dreigden te gaan, bleven de operators de alarmsignalen negeren, waarbij zij hun eigen levens op het spel zetten en een groot risico voor de omgeving veroorzaakten. Kleppen die overtollige druk moesten laten ontsnappen werden afgesloten, waarbij opnieuw de automatische beveiliging ingrijpt. En weer wordt deze uitgeschakeld, zodat de kleppen dicht kunnen blijven. Een ontploffing, gevolgd door brand, wordt zo onvermijdelijk. De brandweer heeft anderhalf uur nodig om de brand te bestrijden en kan niet voorkomen dat grote milieuvervuiling ontstaat. Dat kost ExxonMobil uiteindelijk nog eens 20 miljoen euro aan claims van boeren in de omgeving. De provincie Zuid-Holland gaat nog nader onderzoek uitvoeren naar de brand. Dezelfde zomer ontstond brand bij Shell Pernis. Ook daar was sprake van het overtreden van veiligheidsprocedures.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Artitech Kidde Commercial

Distri Company

SequriX

Videoguard

Suricat

Seagate

Wordt een partner