Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

i-Pro

NIBHV

Milestone

2N

HD Security

MOBOTIX

LUGN

Teletek

Top Security

CSL

Genetec

ASSA ABLOY

Connect Security

OpenEye

Masset

Ajax Systems

Distri Company

Advancis

Regio Control Veldt

Seagate

MPL

Akuvox

Trigion

Eagle Eye Networks

SmartCell

Alarm Meldnet

Paxton

Eizo

VIGI

Unii

Traka ASSA ABLOY

Lobeco

Synguard

Nenova

SMC Alarmcentrale

Paralax

Hanwha Vision Europe

SOBA

Alphatronics

Multiwacht Security

Kidde Commercial

VBN

HID

VVNL

WBN Security

ARAS

VisionPlatform.ai

ASIS

Secusoft

VAIBS

Bydemes

Sequrix

Securitas

Uniview

Optex

CDVI

VEB

Supraenet

G4S

Bosch Security Systems

Add Secure

Crown Security Services

Network Optix

Brivo

Van Dusseldorp Training

Aritech

SmartSD

OSEC

ADI

IDIS

Service Centrale Nederland

Seris

Centurion

Paraat

Brandveiligheid gebouwen Binnenhof moet omhoog

14 oktober 2014
Redactie
00:43

De gebouwen aan het Binnenhof van de Eerste en de Tweede Kamer, de Raad van State en het ministerie van Algemene Zaken hebben dringend groot onderhoud nodig. De brandveiligheid van de monumentale panden moet omhoog door brandwerende compartimenteringen aan te brengen.

Daarnaast moeten installaties zoals elektra, klimaatbeheersing, liften en ict nodig vervangen of gerenoveerd worden. Onderdelen van de gebouwen als keukens en publieksvoorzieningen zijn hard toe aan modernisering. Dat staat in een brief van voormalig minister mevrouw Spies aan minister Blok (Wonen en Rijksdienst). Blok had haar gevraagd de noodzaak van groot onderhoud en renovatie te bekijken als voorzitter van een stuurgroep met alle gebruikers van het Binnenhofcomplex.

BinnenhofMinister Blok heeft nog geen beslissing genomen. Hij laat het Rijksvastgoedbedrijf een plan en een begroting maken voor groot onderhoud en een renovatie van de gebouwen, in goed overleg met de gebruikers en de gemeente Den Haag. Dat plan moet er in de zomer van 2015 liggen. Het uitgangspunt is dat het complex weer jaren mee kan en veilig is. In 2015 moet het kabinet een beslissing nemen over een eventuele renovatie, na overleg met de gebruikers van het Binnenhof.

Sinds de bouw van het nieuwste gedeelte van de Tweede Kamer in 1992 is alleen klein onderhoud uitgevoerd aan gebouwen en installaties. Mevrouw Spies concludeert dat inmiddels groot onderhoud en bouwkundige ingrepen dringend nodig zijn om de gebouwen in goede staat te houden of weer te brengen. Uitstel is volgens Spies niet mogelijk. Renovatie is nodig om de werkplekken (brand)veilig en gezond te houden. Verder is de bedrijfsvoering in het geding: op het Binnenhof – 24 uur per dag in bedrijf – zijn nu regelmatig technische storingen en dat zullen er zonder renovatie alleen maar meer worden. Ten slotte moet de brandveiligheid van de gebouwen beter. Bij een grote brand kunnen mensen nog wel geëvacueerd worden, maar het hele monumentale complex loopt risico’s door het ontbreken van adequate brandwerende compartimentering.

Een eventuele renovatie zal op z’n vroegst in 2018 beginnen. Het werk van de Eerste en Tweede Kamer, de Raad van State en het ministerie van Algemene Zaken moet wel doorgaan. Die zullen dan tijdelijk verhuizen naar andere panden van het Rijk die de komende jaren vrij komen. Het Rijksvastgoedbedrijf bekijkt of tijdelijke huisvesting gefaseerd of juist in één klap plaats zou moeten vinden. In verband met overlast tijdens werkzaamheden moet er ook goede samenwerking met de gemeente Den Haag zijn.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Seagate

Boon Edam

Artitech Kidde Commercial

IQSIGHT

SequriX

Distri Company

Suricat

VIGI

Wordt een partner