Burgemeester waarschuwt criminele bovenwereld
Burgemeester Jan Hamming van Heusden waarschuwt criminelen in de bovenwereld, zo meldt Omroep Brabant. Crimefighters hebben volgens hem de afgelopen tijd verbindingen gelegd tussen de onderwereld en de bovenwereld. In de gemeente Heusden zijn hierdoor vier gevallen van ‘witteboordencriminaliteit’ aan het licht gekomen.
De burgemeester zei dit in de kerstuitzending van het Omroep Brabant-programma ‘Onder Ons’. “Dat betekent dat in mijn gemeente de komende tijd nog veel boven zal komen”, waarschuwde Hamming. “Ze zijn dus gewaarschuwd.” Hamming komt vaak in het nieuws door zijn strijd tegen de criminaliteit. De burgemeester neemt meestal geen blad voor de mond, waardoor hij regelmatig bedreigd wordt door de criminelen die hij probeert te bestrijden. “Maar ook al gebeurt dat honderd keer, ik trek me er niets van aan. Als burgemeester moet je ruggengraat hebben. Dan hoort het er in dit land helaas bij dat je af en toe wordt bedreigd”, vervolgde Hamming in het radioprogramma.
In de uitzending sprak de burgemeester van Heusden vooral zijn zorgen uit over het slechte voorbeeld dat jongeren krijgen. “Jongeren dromen er van om met drugs snel veel geld te verdienen. Daarom moeten we die patsers die dat slechte voorbeeld geven oppakken. Ik zeg altijd: patsers, aanpakken, opzouten en wegwezen.” Hamming riep iedereen op om niet het hoofd weg te draaien als je ziet dat criminelen actief zijn. “We hebben het geval een sportschool waar in drugs werd gehandeld. De sportschoolhouder was de held van heel veel jongeren. Toen we de sportschool sloten vanwege die drugshandel, zei het hele dorp: oohh, dat wisten wij allang. Dat mag dus niet voorkomen.”