Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

2N

Lobeco

Connect Security

i-Pro

Ajax Systems

Distri Company

Traka ASSA ABLOY

Secusoft

Trigion

OSEC

Eizo

Paxton

BHVcertificaat.online

ASIS

Aritech

Add Secure

Milestone

ASSA ABLOY

Kidde Commercial

Crown Security Services

VGN Group

ARAS

Paralax

SmartSD

SmartCell

NIBHV

Genetec

Advancis

HD Security

SMC Alarmcentrale

Sequrix

Optex

LUGN

Regio Control Veldt

Hanwha Vision Europe

Alphatronics

Securitas

Multiwacht

Teletek

Nenova

Top Security

MOBOTIX

Unii

CSL

Bosch Security Systems

VisionPlatform.ai

CDVI

Masset

Synguard

MPL

Dero Security Products

Centurion

Brivo

Bydemes

Intrasec

Service Centrale Nederland

Paraat

Seagate

Akuvox

VideoGuard

VVNL

ADI

EAL

HID

Alarm Meldnet

VEB

Hikvision

Oribi ID Solutions

Eagle Eye Networks

SOBA

Network Optix

Seris

Uniview

G4S

Gold-IP

VAIBS

VBN

IDIS

Camera in Beeld omvat al 338.000 bewakingscamera’s

18 augustus 2024
Redactie
06:25

De politiedatabase Camera in Beeld bevat inmiddels zo’n 338.000 geregistreerde bewakingscamera’s, waarvan het merendeel afkomstig is van bedrijven. Dit blijkt uit gegevens die de politie heeft gedeeld met EenVandaag. Van de geregistreerde camera’s zijn er bijna 240.000 van bedrijven, 75.000 van particulieren en 23.000 van de overheid. Aangezien dit alleen de aangemelde camera’s betreft, ligt het werkelijke aantal camera’s in Nederland waarschijnlijk hoger.

De database stelt de politie in staat om, bijvoorbeeld na een inbraak, snel te achterhalen waar er camera’s in de buurt hangen die mogelijk relevante beelden hebben. Vervolgens neemt de politie contact op met de eigenaren van deze camera’s om de beelden op te vragen. De politie heeft geen live toegang tot de camerabeelden. Volgens BNR worden de beelden vaak via een gerechtelijk bevel gevorderd. Beelden van camera’s in de openbare ruimte worden doorgaans 28 dagen bewaard, waarna ze worden verwijderd, tenzij ze relevant zijn voor een strafrechtelijk onderzoek. In dat geval kunnen de beelden langer worden bewaard, mits er een geldige reden voor is.
Gerard Ritsema van Eck, universitair docent IT-recht aan de Rijksuniversiteit Groningen, legt tegenover EenVandaag uit dat de bewaartermijn van 28 dagen deels is ingegeven door privacyoverwegingen, maar ook door de hoge kosten van dataopslag. “Videobeelden van politiecamera’s zijn vaak van hoge kwaliteit, wat resulteert in zeer grote bestanden. Als er vijftig tot honderd camera’s in een gemeente hangen, gaat het al snel om terabytes aan data”, aldus Van Eck.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

SequriX

Boon Edam

Artitech Kidde Commercial

Seagate

Suricat

Videoguard

Distri Company

Wordt een partner