Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Genetec

Bosch Security Systems

MOBOTIX

Bydemes

Eagle Eye Networks

HID

Network Optix

VVNL

VAIBS

Alphatronics

OSEC

SMC Alarmcentrale

Van Dusseldorp Training

Teletek

CSL

IDIS

Supraenet

Multiwacht Security

Sequrix

CDVI

Regio Control Veldt

Distri Company

2N

Seris

Paraat

Connect Security

Securitas

Milestone

OpenEye

Nenova

ADI

i-Pro

WBN Security

ARAS

Ajax Systems

Add Secure

HD Security

Lobeco

Uniview

Hanwha Vision Europe

SOBA

VIGI

Advancis

Brivo

ASIS

Akuvox

Crown Security Services

SmartSD

Aritech

VisionPlatform.ai

Service Centrale Nederland

Centurion

Synguard

Top Security

Paralax

Secusoft

VBN

Eizo

Optex

SmartCell

Traka ASSA ABLOY

Paxton

Alarm Meldnet

Seagate

LUGN

ASSA ABLOY

VGN Group

Unii

VEB

Kidde Commercial

NIBHV

Trigion

Masset

G4S

MPL

Cel voor voorbereiding terroristische misdrijven

4 augustus 2023
Redactie
06:27

De rechtbank Rotterdam heeft een 33-jarige vrouw veroordeeld tot een gevangenisstraf van 18 maanden, waarvan 8 voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. De verdachte is schuldig bevonden aan de voorbereiding/ bevordering van terroristische misdrijven. Ze is vrijgesproken van deelname aan de terroristische organisatie IS.

De verdachte is met haar Turkse echtgenoot in september 2014 vanuit Turkije naar Syrië gereisd terwijl ze wist dat het daar oorlog was en IS aan de macht was. Door met haar echtgenoot (die lid was van IS) een gezamenlijke huishouding te vormen, faciliteerde zij hem indirect om deel te nemen aan IS, een organisatie die tot doel heeft terroristische misdrijven te plegen. Daarom is ze schuldig bevonden aan de voorbereiding en bevordering van terroristische misdrijven. Voor een veroordeling voor dit misdrijf is het niet nodig dat een concreet misdrijf werd voorbereid/bevorderd.

Niet zelf gewerkt voor IS
Het enkel voeren van een gemeenschappelijke huishouding is onvoldoende om deelneming aan IS aan te nemen. Uit het dossier blijkt verder niet wat de rol van de verdachte was. Er zijn geen bewijzen dat ze overtuigd was van het gedachtengoed van IS en ook heeft ze geen activiteiten verricht die rechtstreeks verband houden met de doelen van IS. Hierdoor kan niet bewezen worden dat ze zelf deel heeft genomen aan IS. Daarom wordt de verdachte hiervan vrijgesproken.

Strafbepaling
Bij het bepalen van de straf is rekening gehouden met de persoonlijke omstandigheden van de verdachte. Zij wordt verminderd toerekeningsvatbaar geacht, omdat er ten tijde van het plegen van het delict sprake was van een gebrekkige ontwikkeling of ziekelijke stoornis van de geestvermogens had. Ook heeft de rechtbank meegewogen dat ze na haar vlucht uit IS gebied gevangen is genomen. Zij verbleef enige tijd in een gevangenis en daarna ruim 4 jaar in het kamp Al Roj, samen met haar kinderen. De leefomstandigheden in het kamp zijn erbarmelijk. Naar verwachting zullen deze ervaringen de verdachte er ook van weerhouden om opnieuw naar een strijdgebied van een terroristische organisatie te gaan. Aan de voorwaardelijke straf worden bijzondere voorwaarden verbonden die zien op het beperken van het (lage) recidiverisico.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Distri Company

Suricat

Boon Edam

VIGI

Artitech Kidde Commercial

Seagate

SequriX

Wordt een partner