Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Connect Security

SmartCell

2N

ARAS

Paraat

VAIBS

Nenova

G4S

VEB

Bosch Security Systems

Supraenet

i-Pro

OSEC

Akuvox

VisionPlatform.ai

Teletek

VBN

Paralax

Traka ASSA ABLOY

Uniview

Network Optix

ASIS

VIGI

VVNL

HID

CDVI

Seris

Hanwha Vision Europe

Distri Company

Ajax Systems

OpenEye

Paxton

Centurion

Seagate

Sequrix

Regio Control Veldt

Top Security

IDIS

Unii

HD Security

SOBA

Eagle Eye Networks

Add Secure

Aritech

LUGN

Masset

Brivo

CSL

Van Dusseldorp Training

Trigion

Multiwacht Security

Service Centrale Nederland

Kidde Commercial

Optex

WBN Security

Lobeco

Crown Security Services

ASSA ABLOY

Milestone

Eizo

Securitas

Alphatronics

SMC Alarmcentrale

Bydemes

Secusoft

MOBOTIX

Genetec

Alarm Meldnet

SmartSD

ADI

Advancis

MPL

NIBHV

Synguard

CEO-fraude ook in Nederland

7 september 2015
Redactie
15:20

De Fraudehelpdesk waarschuwde ondernemingen een tijd geleden al voor CEO-fraude. Daarbij speelt de CEO, de hoogste baas, van het bedrijf nietsvermoedend een prominente rol.

EuropolDat CEO-fraude lukt, komt doordat de criminelen geraffineerd te werk gaan. Ze doen vaak uitgebreid onderzoek en weten precies wie ze moeten hebben en wanneer. Handtekeningen van de CEO worden nagemaakt, zegt Peter Depuydt van Europol.

Bij CEO-fraude ontvangt een medewerker op de financiële administratie een e-mail van de CEO. De medewerker wordt opgedragen om een fors bedrag over te maken naar een buitenlandse rekening. Ter verificatie van de gegevens kan een advocatenkantoor gebeld worden. Dit kantoor zit echter ook in het complot.

De administrateur werkt meestal bij een dochteronderneming en de CEO en hij kennen elkaar niet persoonlijk. Omdat de afstand tussen beiden zo groot is, durft de medewerker vaak niet na te gaan of het wel klopt. In Frankrijk is deze vorm van fraude al jaren een plaag in het bedrijfsleven. De FBI becijferde dat vorig jaar in de Verenigde Staten zeker 1,2 miljard dollar is buitgemaakt met dit soort roofpogingen.

Bedrijven komen er niet graag mee naar buiten. Het is geen reclame om te zeggen: ik ben voor een flink bedrag opgelicht. Dat maakt het lastig, zegt Depuydt. Hij hoopt dat het taboe dat op deze vorm van fraude ligt, verdwijnt.

Aanbevolen wordt om dit bericht binnen ondernemingen onder de aandacht te brengen van in ieder geval de financiële en ICT-afdelingen, als ook leidinggevenden met tekenbevoegdheid. Het is een maatschappelijk probleem. In Frankrijk hebben twee medewerkers die er zijn ingestonken zelfmoord gepleegd. Depuydt pleit er voor de fraude in Nederland bespreekbaar te maken.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Boon Edam

IQSIGHT

SequriX

Seagate

Suricat

Artitech Kidde Commercial

VIGI

Distri Company

Wordt een partner