Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

ASIS

Lobeco

G4S

Paralax

ASSA ABLOY

IDIS

VEB

SOBA

Hanwha Vision Europe

ARAS Security

OpenEye

SMC Alarmcentrale

Connect Security

Axis Communications

Bydemes

Multiwacht Security

Secusoft

Eagle Eye Networks

Milestone

Nenova

WBN Security

Kidde Commercial

ADI

Centurion

Paxton

2N

Paraat

Traka ASSA ABLOY

LUGN

WatchTower

Seagate

Regio Control Veldt

Synguard

CDVI

Aritech

Trigion

Securitas

CSL

VVNL

Network Optix

SmartSD

Uniview

Top Security

Service Centrale Nederland

NIBHV

HID

MPL

IQSIGHT

VIGI

Crown Security Services

Seris

Alarm Meldnet

Van Dusseldorp Training

Advancis

Brivo

Optex

HD Security

VAIBS

Eizo

Genetec

Masset

Sequrix

Zevix

OSEC

Add Secure

Ajax Systems

Supraenet

Alphatronics

Distri Company

Unii

Akuvox

Teletek

Alarm.com

MOBOTIX

SmartCell

Conducteur NS moet beveiliger worden

12 maart 2006
Redactie
11:16

De NS wil vanaf 1 januari volgend jaar een speciaal veiligheidsteam inzetten van 650 tot 670 mensen. Alleen deze teamleden leren omgaan met geweld en krijgen bevoegdheden om bijvoorbeeld zwartrijders te bekeuren.


Uit een brief van de NS blijkt dat de vervoerder de conducteurs hun zogeheten BOA-bevoegdheid wil ontnemen. Hierdoor kunnen de conducteurs vanaf volgend jaar niet meer optreden tegen zwartrijders. De conducteur krijgt dan alleen dienstverlenende taken. De reizigersvereniging Rover denkt dat dit ten koste gaat van de veiligheid op de trein en heeft de NS-directie om opheldering gevraagd. Rover verwacht die morgen te krijgen.

Treinreizigers vinden dat conducteurs te weinig sociale veiligheid bieden, bleek in september uit een enqu?te van Rover. Het bieden van sociale veiligheid is volgens de ondervraagde reizigers de belangrijkste taak van conducteurs. Daarna volgen vertrekprocedure, kaartcontrole en reisinformatie als belangrijke taken.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

VIGI

Boon Edam

Suricat

Artitech Kidde Commercial

SequriX

Seagate

IQSIGHT

Distri Company

Wordt een partner