Contant geld niet afschaffen maar veiliger maken
Contant geld moet niet worden afgeschaft, maar moet veiliger worden. Dit zegt algemeen directeur van G4S Cash Solutions Gert Askes. Procentueel neemt het gebruik van cash af, maar in absolute getallen groeit dit nog steeds.
Ruim 60 procent van de omzet van de supermarkten wordt met pin betaald. Indien de supers de pinomzet vergroten naar 80 procent, dan zou er nog altijd 7 miljard euro per jaar contant moeten worden afgerekend. Askes stelt in de Levensmiddelenkrant dat cashloze winkels een illusie zijn en opteert voor betere alternatieven. G4S reageert daarmee op de recente campagne van de Stichting Bevorderen Efficiënt Betalen die klanten moet aansporen om vaker hun pinpas te gebruiken in de supermarkt.
Een breder debat over betere betaaloplossingen inclusief contant geld binnen de retail zou wenselijk zijn. Cash blijft een zwakke plek, want het type crimineel waarmee de sector te maken heeft, grijpt wat het grijpen kan aldus Askes.









































































































