Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

SmartCell

Alarm Meldnet

Oribi ID Solutions

VVNL

Brivo

ADI

VGN Group

Network Optix

VBN

Paraat

VisionPlatform.ai

EAL

Milestone

Advancis

SMC Alarmcentrale

Optex

Kidde Commercial

Bydemes

Connect Security

CDVI

Teletek

Traka ASSA ABLOY

Paralax

Lobeco

Hanwha Vision Europe

Akuvox

Ajax Systems

ARAS

Unii

VEB

Masset

VideoGuard

HD Security

Multiwacht

Crown Security Services

Paxton

Secusoft

Add Secure

Genetec

G4S

HID

Trigion

Alphatronics

Regio Control Veldt

Bosch Security Systems

Service Centrale Nederland

Seagate

Seris

Sequrix

ASSA ABLOY

Eizo

LUGN

BHVcertificaat.online

Synguard

2N

Gold-IP

Eagle Eye Networks

Dero Security Products

i-Pro

IDIS

ASIS

CSL

NIBHV

Top Security

Hikvision

Aritech

OSEC

Nenova

VAIBS

MPL

MOBOTIX

Uniview

SOBA

SmartSD

Distri Company

Centurion

Securitas

Intrasec

Cross-Over veiligheidscontrole in Euregio-Maas-Rijn

22 maart 2025
Redactie
11:39

In de Euregio-Maas-Rijn, een grensregio met 4 miljoen inwoners, werken veiligheidsinstanties nauw samen. De samenwerking tussen Nederlandse, Duitse en Belgische politie is georganiseerd in de NeBeDeAgPol. Afgelopen week hebben de politieteams van Nederland, België en Duitsland gezamenlijk een grootschalige internationale controle uitgevoerd. Maar liefst 470 politiemedewerkers uit 20 verschillende teams waren hierbij betrokken. De controle was gericht op verkeer, criminaliteit en grensoverschrijdende veiligheid.

In totaal werden 2671 voertuigen en 2098 personen gecontroleerd. Tijdens deze controle werden 21 drugsovertredingen vastgesteld en werden 14 personen betrapt op het overtreden van de vreemdelingenwet. Daarnaast ontdekten de agenten 25 andere strafbare feiten, waaronder diefstal en wapenbezit.

1847 Boetes
Bij een controle bij het parkeerterrein Aachen-Land werd 1 kilogram heroïne met een straatwaarde van ongeveer 40.000 euro gevonden met behulp van een drugshond van de douane.
Ook de verkeersveiligheid kreeg veel aandacht. Er werden 7 bestuurders betrapt op rijden onder invloed van alcohol of drugs, terwijl 8 personen zonder rijbewijs achter het stuur zaten. Dit leidde in sommige gevallen tot directe maatregelen. In totaal zijn er 1847 boetes uitgedeeld voor uiteenlopende overtredingen, zoals snelheidsovertredingen en technische gebreken aan voertuigen. Daarnaast zijn 3 personen gearresteerd vanwege ernstige strafbare feiten.
In de vroege middag vond er een achtervolging plaats door een gemengde Belgisch-Duitse politiepatrouille. Deze grensoverschrijdende achtervolging eindigde in de buurt van Verviers met de arrestatie van 2 personen. Het onderzoek naar deze zaak loopt nog.

Internationale samenwerking
Van alle regio’s binnen de Nationale Politie kan de eenheid Limburg hierover misschien wel het best meepraten. Met onze 351 kilometer aan buitengrenzen staan we oog in oog met criminelen die niet naar landsgrenzen kijken. Dat maakt internationale samenwerking een must, zeker als we spelers hoog op de criminaliteitsladder effectief willen bestrijden.
De euregionale samenwerking tussen Nederlandse, Duitse en Belgische politie is georganiseerd in de NeBeDeAgPol. Zij werd meer dan 50 jaar geleden opgericht en is een consortium van de drie politiechefs in de Euregio-Maas-Rijn. Deze politiële samenwerking uit zich in diverse werkgroepen. Gemeenschappelijke controles en inzetten behoren tot de kernopgave van de NeBeDeAgPol. Zo ook de inzet tijdens de Euregioprotect CrossOver.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

SequriX

Boon Edam

Videoguard

Distri Company

Seagate

Suricat

Artitech Kidde Commercial

Wordt een partner