Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

VVNL

Akuvox

Centurion

Bosch Security Systems

Eizo

VisionPlatform.ai

Uniview

Connect Security

VAIBS

Aritech

HID

VEB

Lobeco

Alarm Meldnet

ASIS

MOBOTIX

Add Secure

Teletek

Brivo

Advancis

VBN

VGN Group

Regio Control Veldt

Supraenet

Sequrix

SmartCell

Masset

Secusoft

ARAS

NIBHV

Unii

Securitas

Genetec

Service Centrale Nederland

Milestone

Paxton

ADI

Network Optix

Trigion

Seris

Top Security

Synguard

Seagate

SOBA

Ajax Systems

Nenova

Kidde Commercial

Crown Security Services

CSL

Distri Company

VIGI

Bydemes

SMC Alarmcentrale

OSEC

Hanwha Vision Europe

ASSA ABLOY

G4S

IDIS

MPL

i-Pro

LUGN

SmartSD

Van Dusseldorp Training

OpenEye

WBN Security

Alphatronics

Paraat

Eagle Eye Networks

Traka ASSA ABLOY

Paralax

2N

HD Security

CDVI

Optex

Multiwacht Security

Cybercriminaliteit wordt steeds bedreigender

6 september 2016
Redactie
03:55

Criminelen vormen op internet een steeds grotere bedreiging voor burgers, bedrijven en overheid. Dat staat in het rapport ‘Cybersecuritybeeld Nederland CSBN 2016, dat staatssecretaris Dijkhoff van Veiligheid heeft aangeboden aan de Tweede Kamer.
Beroepscriminelen organiseren zich volgens het Cybersecuritybeeld Nederland 2016 (CSBN 2016) steeds beter en maken gebruik van geavanceerde digitale aanvalsmethoden. Het afgelopen jaar vonden verschillende grootschalige aanvallen plaats met een hoge organisatiegraad, gericht op diefstal van geld en kostbare informatie. Naast de overheid waren bedrijven en burgers hiervan in toenemende mate het slachtoffer. Beroepscriminelen vormen daarmee een steeds grotere bedreiging voor de digitale veiligheid in Nederland.
Digitale dijkbewaking
Afgelopen jaar was sprake van toenemende reële cyberdreigingen. Volgens Dijkhoff zijn de bevindingen uit het CSBN 2016 zorgelijk: “Deze ontwikkelingen hebben consequenties voor heel Nederland. Digitale veiligheid is een randvoorwaarde voor het veilig functioneren van onze samenleving en belangrijk voor het vertrouwen in de economie. Via het Nationaal Detectie Netwerk informeren overheid en bedrijven elkaar over actuele dreigingen. Op deze digitale dijkbewaking ga ik de komende tijd extra inzetten. We moeten realistisch zijn: niemand kan op elk moment alles overzien. Daarom moeten overheid en samenleving samenwerken om onze online wereld veilig te houden. De basis is weten waar kwetsbaarheden zijn, die informatie delen en dan de boel dichten.”
Nationale veiligheid
Daarnaast is digitale spionage het afgelopen jaar toegenomen. Deze spionage is gericht op politieke en economische informatie. Dit vormt een belangrijke bedreiging voor de nationale veiligheid en concurrentiepositie van Nederland. De Nederlandse inlichtingen- en veiligheidsdiensten hebben bijvoorbeeld spionage waargenomen bij Nederlandse bedrijven binnen de defensie-industrie en de topsectoren.
Het kabinet heeft eerder al diverse maatregelen genomen om de digitale veiligheid van Nederland te versterken. Via het actieprogramma van de tweede Nationale Cyber Security Strategie zijn grote stappen gezet. Zo wordt de aanschaf van veilige software gestimuleerd. Publiekscampagnes zoals Alert Online vergroten het bewustzijn. Ook wordt geïnvesteerd in innovatie en onderwijs. Bovendien heeft Nederland het voortouw genomen tijdens het EU-voorzitterschap om cybersecurity internationaal op de agenda te zetten.
Dijkhoff: “Nederland heeft de kennis, kunde en capaciteiten om op dit moment op topniveau in het digitale domein te kunnen acteren. Toch zijn extra inspanningen noodzakelijk. Om de bedreigingen het hoofd te blijven bieden, moet Nederland de volgende stap zetten om in het digitale tijdperk mee te komen. Dat kan alleen als overheid en het bedrijfsleven samen optrekken. De samenleving verwacht dat ook.”

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Suricat

Boon Edam

Distri Company

Artitech Kidde Commercial

VIGI

SequriX

Seagate

Wordt een partner