Opent in een nieuw tabblad
Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

ADI

Lobeco

VVNL

IQSIGHT

Add Secure

Ajax Systems

Zevix

Kidde Commercial

ARAS Security

Alarm Meldnet

Supraenet

HID

2N

Connect Security

Traka ASSA ABLOY

MPL

VIGI

OpenEye

VEB

More2Safety

Nenova

Eizo

SMC Alarmcentrale

Sequrix

Paxton

Paraat

Seagate

Multiwacht Security

Unii

SmartSD

Axis Communications

G4S

SOBA

Synguard

Eye Watch Security Group

Secusoft

MOBOTIX

WatchTower

OSEC

IDIS

Roskam Groep

Seris

ASIS

Aritech

Masset

Securitas

Brivo

Van Dusseldorp Training

ASSA ABLOY

Network Optix

CSL

WBN Security

Robin Telecom

Centurion

Hanwha Vision Europe

NIBHV

Teletek

Advancis

Alphatronics

CDVI

VAIBS

247kooi

Trigion

LUGN

Crown Security Services

Genetec

SmartCell

Distri Company

HD Security

Regio Control Veldt

Top Security

Alarm.com

Optex

Service Centrale Nederland

Paralax

Bydemes

Milestone

Uniview

Intergarde

Akuvox

Dankzij proef met bodycams geen overval meer op pizzabezorgers

5 mei 2022
Redactie
10:12

De proef waarbij maaltijdbezorgers van pizzaketen Domino’s in Utrecht op pad gingen met een bodycam is succesvol verlopen. Volgens Colin Voetee, adviseur van het Centrum voor Criminaliteitspreventie en Veiligheid (het CVV), is sinds de start van de pilot geen enkele bezorger van de pizzaketen in Utrecht overvallen.

Het experiment met de bodycams ging in november vorig jaar van start nadat meerdere pizzabezorgers in en rond Utrecht waren overvallen. De gemeente Utrecht, het CVV en Domino’s wilden meer aandacht voor het probleem, omdat met name berovingen heel veel impact hebben op de vaak jonge bezorgers. Uit eerdere pilots in onder meer Emmeloord, Nijmegen en Rotterdam bleken bodycams een goed middel om overvallen te voorkomen. Ook voelen maaltijdbezorgers zich veiliger dankzij de camera’s.

Alarmknop
De proef in Utrecht vond plaats in de wintermaanden, omdat dit het jaargetijde is waarin relatief veel overvallen op maaltijdbezorgers plaatsvinden. De deelnemers konden de camera aanzetten wanneer zij te maken kregen met een onveilige situatie. Uit de evaluatie blijkt nu dat de maaltijdbezorgers de alarmknop op de bodycam geen enkele keer hebben hoeven te gebruiken. CCV-adviseur Colin Voetee: “We wisten van eerdere proeven met de bodycam dat maaltijdbezorgers zich veiliger voelen en dit is natuurlijk een prachtige uitkomst. De gemeente Utrecht laat met deze pilot zien dat zij het probleem graag willen aanpakken en dat ook Domino’s het serieus neemt. Zij hebben veiligheid hoog in het vaandel staan. Maar het is ook heel fijn dat we met de bodycams een veiliger gevoel creëren.” De Utrechtse proef is inmiddels beëindigd. Of Domino’s zijn personeel structureel gaat uitrusten met bodycams is niet duidelijk. Volgens Voetee is het voor criminelen überhaupt niet meer zo interessant om pizzabezorgers te overvallen. “De meesten gaan namelijk niet meer met cash op pad.”

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

VIGI

Eyewatch Security Group

IQSIGHT

Artitech Kidde Commercial

Distri Company

Seagate

SequriX

Suricat

More2Safety

Boon Edam
Wordt een partner