Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Bydemes

SmartSD

Add Secure

WBN Security

SOBA

Masset

Akuvox

ASIS

Teletek

2N

VGN Group

HD Security

Top Security

CDVI

Sequrix

Van Dusseldorp Training

Bosch Security Systems

Milestone

Hanwha Vision Europe

Ajax Systems

G4S

Eizo

MPL

Kidde Commercial

Optex

Network Optix

VAIBS

VBN

NIBHV

CSL

Unii

Paralax

Genetec

Nenova

Distri Company

Alarm Meldnet

Brivo

Centurion

Connect Security

VIGI

ARAS

Supraenet

SmartCell

LUGN

MOBOTIX

Traka ASSA ABLOY

ADI

HID

Secusoft

Multiwacht Security

Eagle Eye Networks

SMC Alarmcentrale

Paxton

Securitas

ASSA ABLOY

Synguard

Uniview

VisionPlatform.ai

Seagate

VEB

OpenEye

Lobeco

Service Centrale Nederland

OSEC

Advancis

i-Pro

Regio Control Veldt

Trigion

Aritech

Crown Security Services

Paraat

Alphatronics

VVNL

IDIS

Seris

De slimste woning van Nederland in Dokkum

27 april 2005
Redactie
12:10

De slimste woning van Nederland komt voor een jaar in Dokkum te staan. De woning, voorzien van vele moderne technische snufjes, krijgt daar een plek op het terrein van Eneco Energie. Doel van het project is om de vele technische mogelijkheden die er al zijn binnen enkele jaren daadwerkelijk in de praktijk toe te passen.

Het huis waarin in een handomdraai nieuwe ruimten gemaakt worden met flexibele wanden past zich aan aan bewoner.
Ze stellen de bewoner in staat om allerlei toepassingen thuis te brengen, die elders al zeer gebruikelijk zijn, zoals het opmerken van ongewenste beweging bij bijvoorbeeld inbraak, het automatisch inschakelen van de verlichting, een camera laten opnemen wat er gebeurt, alarm slaan en automatisch een meldcentrale waarschuwen via de telefoon. Huisnetwerken brengen al deze technologie?n en diensten in de woning samen.

Het huis heeft al op diverse plekken in Nederland gestaan. De kosten voor onder meer plaatsing, inrichting en programma worden gefinancierd uit bijdragen van Eneco Energie, Bouwend Nederland, Woningcorporaties in Frysl?n, gemeenten Dongeradeel, Dantumadeel en Kollumerland en de Gasunie. Provincie Frysl?n draagt ?45.000 bij uit het Budget Sociaal Economisch Beleid. De totale kosten van het project bedragen zo?n ?150.000.
De woning wordt eind mei geplaatst. Op 24 juni wordt het eerste symposium gehouden.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

VIGI

Boon Edam

Suricat

Distri Company

Seagate

SequriX

Artitech Kidde Commercial

Wordt een partner