Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

ASSA ABLOY

Add Secure

HD Security

ASIS

Kidde Commercial

ADI

Bydemes

Unii

VBN

CSL

VVNL

Alphatronics

Teletek

Sequrix

i-Pro

2N

Paraat

Eagle Eye Networks

Ajax Systems

NIBHV

Eizo

Lobeco

MOBOTIX

SmartCell

Hikvision

Nenova

VEB

IDIS

G4S

Genetec

VGN Group

Multiwacht Security

Network Optix

Connect Security

CDVI

Top Security

LUGN

Advancis

Aritech

Traka ASSA ABLOY

Bosch Security Systems

Hanwha Vision Europe

Uniview

SMC Alarmcentrale

Regio Control Veldt

WBN Security

Masset

Milestone

Synguard

Crown Security Services

SmartSD

Gold-IP

Securitas

Alarm Meldnet

Van Dusseldorp Training

VAIBS

Optex

Secusoft

ARAS

Seris

Service Centrale Nederland

VisionPlatform.ai

OpenEye

OSEC

Paxton

Trigion

Seagate

Akuvox

SOBA

Brivo

VIGI

MPL

HID

Centurion

Paralax

Distri Company

Defensie koopt vier drones voor luchtsurveillance

22 november 2013
Redactie
18:09

Defensie heeft vier Amerikaanse drones gekocht. De MQ-9 Reaper onbemande vliegtuigjes gaan vanaf eind 2016 informatie verzamelen. Ze moeten eind 2017 volledig operationeel zijn.

MQ-9 ReaperDe drones kunnen 24 uur per dag vrijwel overal ter wereld worden ingezet. Een Reaper-systeem bestaat onder meer uit vier vliegtuigen, radar en een grondstation dat tussen de 100 en 250 miljoen euro kost. Het exacte bedrag is om commerciële redenen vertrouwelijk. In Nederland worden de onbemande systemen gebruikt voor ondersteuning bij bijvoorbeeld rampen of het opsporen van drugskwekerijen.

Nederland beschikt al over andere, kleinere onbemande systemen, zoals de Raven en de Scan Eagle. De MQ-9 Reaper kan ook wapens dragen en doelen snel uitschakelen, maar daar heeft Nederland momenteel geen behoefte aan, aldus een woordvoerder van Defensie. Nederland en 7 andere Europese landen hebben een intentieverklaring getekend voor het in kaart brengen van de mogelijkheden voor samenwerking op het gebied van opleiding, training, onderhoud en logistiek van onbemande systemen.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Suricat

Distri Company

VIGI

Boon Edam

Seagate

SequriX

Artitech Kidde Commercial

Wordt een partner