Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Roskam Groep

Masset

Paralax

IDIS

ARAS Security

Paraat

HD Security

MPL

Synguard

OSEC

Akuvox

Regio Control Veldt

VVNL

Bydemes

Paxton

Hanwha Vision Europe

2N

CDVI

Alarm Meldnet

LUGN

Network Optix

SMC Alarmcentrale

SmartCell

Secusoft

Multiwacht Security

NIBHV

Brivo

Trigion

Van Dusseldorp Training

Service Centrale Nederland

WBN Security

OpenEye

Top Security

Alarm.com

Centurion

SOBA

Seagate

Uniview

HID

ASSA ABLOY

247kooi

Optex

Supraenet

Eye Watch Security Group

Seris

Milestone

More2Safety

Advancis

Lobeco

Ajax Systems

Eizo

VEB

Distri Company

Eagle Eye Networks

Add Secure

Unii

Securitas

Aritech

Traka ASSA ABLOY

Crown Security Services

Connect Security

MOBOTIX

SmartSD

Axis Communications

ASIS

Sequrix

IQSIGHT

Kidde Commercial

WatchTower

Zevix

Genetec

VAIBS

Teletek

ADI

CSL

G4S

Nenova

Alphatronics

VIGI

Deskundigen onderzoeken de beveiliging op cruiseschepen

21 januari 2015
Redactie
11:25

Nederlandse deskundigen gaan in opdracht van de Europese Commissie een groot internationaal onderzoek uitvoeren naar de beveiliging op cruiseschepen. Daarbij kijken ze naar terreurdreiging, maar ook naar de risico’s van drugs-, wapen- en mensensmokkel.

cruse schipEen speciaal hiervoor opgericht Nederlands consortium van het ingenieurs- en adviesbureau Arcadis en beveiligingsadviseur MSS Maritime Security Solutions hebben dat bekend gemaakt. Het onderzoek, dat onder meer wordt uitgevoerd in Europa en het Caraïbisch gebied, richt zich op geografische verschillen, de beveiliging in havens en op de schepen zelf. Arcadis en MSS nemen minimaal twintig havens en vier cruisemaatschappijen onder de loep.
Daarnaast beoordelen de deskundigen ook de veiligheid op de schepen van ten minste vier rederijen. De onderzoekers richten zich op vijfsterrencruises, maar ook op de onderkant van de markt. Er is niet bekend gemaakt om welke rederijen en havens het precies gaat.
“Schepen kunnen duizenden passagiers herbergen en ze worden steeds groter”, zegt algemeen directeur Gert Kroon van Arcadis. Zeker in de huidige tijd is het belangrijk om de beveiliging goed geregeld te hebben. Ons plan van aanpak richt zich op de toegangscontrole en kenmerkt zich door een out-of-the-box methode en efficiënte aanpak.
“Deze opdracht past uitstekend binnen ons concept van het leveren van hoogwaardige maritieme beveiligingsoplossingen”, aldus Derk Wisman van MSS. “Het is mooi om te zien dat de combinatie van de meer ‘militaire’ werkwijze van MSS met de slagkracht en civiel wetenschappelijke signatuur van Arcadis bij het verkrijgen van deze opdracht het verschil heeft gemaakt.”

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Artitech Kidde Commercial

VIGI

Seagate

Suricat

SequriX

Eyewatch Security Group

Distri Company

IQSIGHT

More2Safety

Boon Edam
Wordt een partner