Opent in een nieuw tabblad
Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

CDVI

Eye Watch Security Group

Service Centrale Nederland

CSL

Axis Communications

Top Security

Lobeco

Hikvision

Alphatronics

NIBHV

Trigion

More2Safety

Bydemes

Brivo

Seagate

Network Optix

Advancis

SOBA

OSEC

ARAS Security

Distri Company

Teletek

Akuvox

IDIS

Aritech

ASSA ABLOY

Genetec

Secusoft

VAIBS

SmartSD

WBN Security

G4S

Eizo

Paraat

ASIS

MOBOTIX

SMC Alarmcentrale

Crown Security Services

Roskam Groep

VVNL

Add Secure

ADI

Paxton

Kidde Commercial

MPL

2N

Hanwha Vision Europe

Uniview

LUGN

Milestone

Van Dusseldorp Training

OpenEye

Seris

Alarm Meldnet

Ajax Systems

Securitas

VIGI

Traka ASSA ABLOY

WatchTower

HD Security

IQSIGHT

Unii

Zevix

Optex

Alarm.com

Connect Security

Sequrix

Regio Control Veldt

Paralax

VEB

Nenova

Robin Telecom

SmartCell

Synguard

HID

Intergarde

Supraenet

Masset

Multiwacht Security

247kooi

Centurion

Diefstal zware bedrijfsauto’s daalt met 30 procent

2 oktober 2026
Redactie
08:27

Het aantal diefstallen van zware bedrijfsauto’s is in de eerste drie kwartalen van dit jaar met 30 procent gedaald ten opzichte van dezelfde periode in 2025. Daarmee lijkt een einde te komen aan de stijgende trend die de afgelopen jaren zichtbaar was binnen deze voertuigcategorie, aldus Stichting Verzekeringsbureau Voertuigcriminaliteit.

In de eerste negen maanden van dit jaar werden aanzienlijk minder zware bedrijfsauto’s gestolen dan een jaar eerder. De daling sluit aan bij een bredere ontwikkeling waarbij ook binnen andere voertuigcategorieën minder diefstallen worden geregistreerd.
De ontwikkeling is opvallend omdat het aantal gestolen zware bedrijfsauto’s sinds 2022 juist sterk was toegenomen. In heel 2022 werden 52 diefstallen geregistreerd. Dat aantal liep in de daaropvolgende jaren verder op en kwam in 2025 uit op 140 gestolen zware bedrijfsauto’s.

Meest getroffen merk

DAF is dit jaar het meest getroffen merk. In de eerste drie kwartalen was 45 procent van de gestolen zware bedrijfsauto’s een voertuig van dit merk. Daarmee vertegenwoordigt DAF bijna de helft van alle diefstallen binnen de categorie.
Tegelijkertijd neemt het aantal diefstallen bij vrijwel alle merken af. De sterkste procentuele daling is zichtbaar bij Scania. Daar is het aantal diefstallen met 71 procent afgenomen ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar.
De cijfers geven daarmee een ander beeld dan de ontwikkeling van de afgelopen jaren. Of de daling zich ook gedurende de rest van het jaar doorzet en structureel van aard blijkt, zal moeten blijken uit de verdere registratie van voertuigcriminaliteit.

Zicht op voertuigcriminaliteit

De ontwikkeling wordt gevolgd via Zicht op Voertuigcriminaliteit, waar actuele cijfers over voertuigcriminaliteit beschikbaar worden gesteld. De gegevens kunnen onder meer worden gebruikt door voertuigbezitters, bedrijven en partijen die betrokken zijn bij de beveiliging van voertuigen en transportmiddelen.
De daling van het aantal gestolen zware bedrijfsauto’s is daarmee een opvallende ontwikkeling binnen de Nederlandse voertuigcriminaliteit. Na een sterke stijging tussen 2022 en 2025 wijzen de cijfers over de eerste drie kwartalen van dit jaar voorlopig op een duidelijke kentering.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

IQSIGHT

Suricat

More2Safety

Distri Company

Seagate
Boon Edam

Eyewatch Security Group

VIGI

Artitech Kidde Commercial

SequriX

Wordt een partner