Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

G4S

VGN Group

SOBA

Oribi ID Solutions

MOBOTIX

VVNL

VBN

Teletek

Intrasec

SmartSD

ARAS

2N

Bydemes

Centurion

SmartCell

VAIBS

HD Security

Hikvision

Distri Company

Hanwha Vision Europe

OSEC

Akuvox

Gold-IP

BHVcertificaat.online

Nenova

Securitas

Synguard

Alphatronics

ASIS

Unii

Add Secure

Optex

EAL

Seagate

Eagle Eye Networks

Connect Security

CDVI

NIBHV

Genetec

Eizo

VEB

Sequrix

Paxton

Alarm Meldnet

Bosch Security Systems

i-Pro

Masset

Secusoft

ASSA ABLOY

Seris

Dero Security Products

Advancis

Brivo

CSL

Traka ASSA ABLOY

Lobeco

HID

Aritech

Uniview

Paraat

Top Security

ADI

Ajax Systems

VideoGuard

Multiwacht

Regio Control Veldt

Network Optix

SMC Alarmcentrale

VisionPlatform.ai

MPL

Trigion

Kidde Commercial

Crown Security Services

Paralax

Milestone

Service Centrale Nederland

IDIS

LUGN

Dieven kiezen liever Duitse dan Aziatische auto’s

8 december 2022
Redactie
10:28

Autokrakers en -dieven hebben het vooral voorzien op de dure Duitse merken Audi, BMW en Mercedes. Eigenaren van een Daihatsu, Subaru of Suzuki lopen het minste risico om slachtoffer te worden. Dat blijkt uit cijfers die verzekeraar Univé verzameld heeft.

Utrecht is de afgelopen vier jaar de onveiligste provincie gebleken voor autobezitters. Daar is de kans op een autokraak met 0,62% zeven keer zo hoog als in de veiligste provincie: Friesland. Ook Zuid-Holland scoort hoog met 0,47%. De kans dat de gehele auto verdwijnt is het grootst in Limburg. Vooral Audi’s en Volkswagens zijn populair bij het dievengilde. Tijdens corona liep het aantal autokraken  en -diefstallen tijdelijk terug, maar inmiddels is het niveau van voor 2020 alweer overschreden. Volgens Univé-directeur Johan van den Neste gaan autodieven bij voorkeur rustig en ongezien te werk. Daarom is het volgens hem beter om de auto op een goed verlichte plek te parkeren. Brits onderzoek bewees recent het tegendeel, omdat dieven niet zouden inbreken als zij niets in de auto kunnen zien en zij niet de aandacht willen trekken door een zaklamp te gebruiken. Een andere tip van Van den Neste is het dashboardkastje leeg te maken en open te laten.

Vooral Volkswagen aantrekkelijk
Volgens Univé is gerekend over de afgelopen vier jaar de kans om slachtoffer van een autokraak te worden 0,26%. Dat is het gemiddelde. Wie een Volkswagen heeft loopt 0,44% kans om slachtoffer te worden. Bij bijna één op de drie claims die de verzekeraar in de afgelopen vier jaar ontving wordt een auto van dit merk als vermist opgegeven. Diefstal van auto’s vindt dus vooral in Limburg plaats. De kans op slachtofferschap is daar 0,11%. In de veiligste provincies – Friesland, Groningen, Overijssel en Zeeland – is het percentage slechts 0,01. Ook de kans op een autokraak is in die provincies relatief klein. In Friesland is die 0,09%, in Drenthe 0,11% en in Overijssel 0,12%.

Meer informatie is te vinden op de website.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Videoguard

Boon Edam

Artitech Kidde Commercial

Suricat

SequriX

Distri Company

Seagate

Wordt een partner