Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Uniview

Centurion

2N

Crown Security Services

Advancis

i-Pro

Distri Company

Hanwha Vision Europe

CSL

Lobeco

Sequrix

Network Optix

Paxton

Hikvision

Masset

Intrasec

ADI

Seris

Add Secure

Nenova

Bosch Security Systems

Secusoft

Gold-IP

VideoGuard

Multiwacht

SmartCell

HID

ASSA ABLOY

VGN Group

ASIS

Optex

Trigion

Aritech

Traka ASSA ABLOY

G4S

Akuvox

MOBOTIX

BHVcertificaat.online

Dero Security Products

Regio Control Veldt

VBN

VAIBS

Brivo

PG Security Systems

Milestone

NetworxConnect

Oribi ID Solutions

Alphatronics

Ajax Systems

EAL

Securitas

Eagle Eye Networks

Bydemes

VEB

Genetec

CDVI

Unii

SmartSD

Top Security

Seagate

SOBA

VVNL

Kidde Commercial

NIBHV

Connect Security

ARAS

Paraat

HD Security

Avigilon Alta

IDIS

Alarm Meldnet

SMC Alarmcentrale

Service Centrale Nederland

Eizo

OSEC

Eagle Eye Networks en MPL borgen veiligheid data

13 februari 2023
Redactie
07:12

MPL presenteerde onlangs al het behaalde ISO-27001 certificaat voor het veilig verwerken en beheren van data. Dankzij de samenwerking met Eagle Eye Networks is het bedrijf naar eigen zeggen nog beter in staat om data – in de cloud – te beheren en te beveiligen. Ook is er zo een betere borging dat meldsystemen up-to-date blijven.

Jeroen Alberts, partnermanager Benelux bij Eagle Eye Networks. “In de kern slaan wij videobeelden van beveiligingscamera’s op een slimme manier op in de cloud. Dat gebeurt op een extreem veilige cyber secure manier. Dat maakt het mogelijk om beelden razendsnel te kunnen delen met trusted third parties als MPL, de eindgebruiker en bijvoorbeeld hulpdiensten. We werken onafhankelijk van cameramerken. Eagle Eye Networks biedt een cloud softwareplatform dat bedrijven kunnen koppelen aan hun beveiligingscamera’s. Gebruikers kunnen live of opgenomen beelden bekijken of delen via een internet browser of mobiele apparaten.”

Beelden in de cloud in plaats van op locatie
“Voorheen werden beelden van camera’s opgeslagen op een soort videorecorders bij de klant. Nu is dat een server met software, maar nog steeds staat deze op locatie bij de klant. Dat klinkt veilig, maar er kleeft een aantal behoorlijke nadelen aan. Als de server stuk gaat, ben je al je beelden kwijt. Neemt iemand hem mee, dan verdwijnen de beelden samen met die persoon. En voor bijvoorbeeld MPL is het lastiger om een server te benaderen die bij een klant staat, als dat nodig is. Je moet dan van buiten naar het netwerk binnen bij de klant en dat is natuurlijk wat ieder bedrijf wil voorkomen. Nu gebruiken bedrijven gekunstelde en zelfs wat onveilige manieren om beelden naar buiten te krijgen. Precies zoals we dat eigenlijk niet willen. Door te werken met een cloud-oplossing, gaan beelden alleen naar buiten toe en komt niets naar binnen. MPL kan ze dan eenvoudig en veilig bekijken en meldingen doorzetten als dat nodig is”, aldus Alberts.

Interface voor WinGuard
MPL en Eagle Eye Networks delen de gedachte dat werken in de cloud de voorkeur geniet boven het bewaren van data (beelden in dit geval) ‘on premise’. Het geloof in de voordelen is zo groot, dat MPL en Eagle Eye Networks samen met Advancis een interface hebben ontwikkeld voor WinGuard. In deze interface kan MPL alle functionaliteiten van de software van Eagle Eye Networks gebruiken. Ook voor bijvoorbeeld nog preciezere meldingen. MPL combineert alle interfaces in WinGuard, zodat maar één platform gebruikt hoeft te worden om alle opdrachtgevers te bedienen.
Alberts: “De driehoek Advancis – MPL – Eagle Eye Networks zorgt dat MPL gebruik kan maken van de slimme AI rekenkracht van het Eagle Eye Networks-platform. Van alle data en beelden die we bewaren. Zo is het hele systeem van camerabeelden functioneler. MPL en de eindklant weten ook altijd dat het systeem werkt. MPL en de eindklant weten ook altijd dat het totale systeem werkt omdat ze het real-time vanuit de cloud kunnen monitoren.”

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Artitech Kidde Commercial

Videoguard

SequriX

Suricat

Distri Company

Seagate

Wordt een partner