Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Aritech

ADI

Secusoft

VIGI

NIBHV

Paraat

IDIS

Hanwha Vision Europe

VisionPlatform.ai

SOBA

ASSA ABLOY

Regio Control Veldt

Masset

Lobeco

VBN

Paxton

CSL

Eizo

Teletek

Van Dusseldorp Training

Paralax

SMC Alarmcentrale

MOBOTIX

Seagate

Seris

Connect Security

OSEC

Alphatronics

G4S

Ajax Systems

Unii

ASIS

SmartSD

Distri Company

Alarm Meldnet

Brivo

2N

Kidde Commercial

Supraenet

Multiwacht Security

Securitas

Advancis

Zevix

Centurion

WBN Security

LUGN

MPL

HD Security

Network Optix

Genetec

Synguard

Milestone

VEB

HID

i-Pro

Nenova

OpenEye

Alarm.com

Bydemes

SmartCell

Eagle Eye Networks

CDVI

Service Centrale Nederland

Add Secure

VAIBS

IQSIGHT

Sequrix

VVNL

Traka ASSA ABLOY

Trigion

Uniview

Optex

ARAS

Top Security

Axis Communications

Crown Security Services

Akuvox

Eerste cyberdriehoek van Nederland komt bij elkaar

13 maart 2020
Redactie
16:32

Sinds deze week kent Nederland zijn eerste ‘cyberdriehoek’. Deze bestaat uit burgemeester Cornelis Visser (van Katwijk, tevens regionaal portefeuillehouder cybercrime), politiechef Paul van Musscher (Eenheid Den Haag) en hoofdofficier van justitie Michiel Zwinkels (arrondissement Den Haag).

De leden van de cyberdriehoek bespraken met elkaar de mogelijke impact van wat er gebeurt in cyberspace op de fysieke omgeving. Voortaan zullen ze meerdere keren per jaar in dit verband overleggen.

Fysieke veiligheid
Dat de virtuele werkelijkheid de echte beïnvloedt (en omgekeerd), zal weinig mensen zijn ontgaan. Dat geldt ook voor de veiligheid op internet en social media; die kan zijn weerslag hebben op de fysieke veiligheid. Eigenlijk moet je onze cyberdriehoek zien als een aanvulling op de gewone driehoeksoverleggen die wij houden met burgemeesters en politie”, aldus hoofdofficier Zwinkels die het initiatief nam tot dit overleg. “Bij gewone driehoeken spreken we over openbare orde, veiligheid, criminaliteit en het mogelijke verband tussen die dingen. Dat doen we ook in de cyberdriehoek.”

Sextortion
Zo sprak de cyberdriehoek over de kwetsbaarheid van jeugdigen voor cybercrime. Er loopt bijvoorbeeld in het arrondissement Den Haag een reeks sextortion-onderzoeken waarbij zowel verdachten als slachtoffers overwegend minderjarig zijn. Jongens die andere jongens afpersen door zich op social media voor te doen als meisjes en zo pikante foto’s aftroggelen. Verder zijn er voorbeelden bekend van publieke en vitale instellingen die door ‘ransomware’ op slot werden gegooid. Dat heeft uiteraard ook impact op de fysieke veiligheid.
De cyberdriehoek heeft al afgesproken een breder bewustzijn rond virtuele en fysieke veiligheid te creëren, met name bij jongeren.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Boon Edam

Suricat

IQSIGHT

Seagate

SequriX

Artitech Kidde Commercial

Distri Company

VIGI

Wordt een partner