Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Optex

VVNL

Traka ASSA ABLOY

Connect Security

Aritech

Paraat

Uniview

Unii

HID

Securitas

Eizo

MPL

Service Centrale Nederland

OSEC

Seagate

Nenova

Alphatronics

Crown Security Services

HD Security

Trigion

SmartCell

Masset

Top Security

Seris

VAIBS

Paxton

Regio Control Veldt

Akuvox

Distri Company

Alarm Meldnet

Eagle Eye Networks

i-Pro

SmartSD

OpenEye

Sequrix

SMC Alarmcentrale

Ajax Systems

Brivo

SOBA

WBN Security

Genetec

VisionPlatform.ai

ASSA ABLOY

IDIS

VGN Group

Paralax

Milestone

Van Dusseldorp Training

LUGN

Synguard

VIGI

Network Optix

Add Secure

ADI

Hanwha Vision Europe

Teletek

Kidde Commercial

CSL

Secusoft

Supraenet

VBN

ASIS

ARAS

Bosch Security Systems

MOBOTIX

Multiwacht Security

NIBHV

CDVI

2N

Lobeco

G4S

Advancis

Bydemes

VEB

Centurion

Explosie in Den Haag vermoedelijk misdrijf:

8 december 2024
Redactie
19:03

De dodelijke explosie die zaterdagochtend een appartementencomplex in Den Haag verwoestte, lijkt mogelijk het gevolg van een misdrijf. De politie is daarom gestart met een grootschalig opsporingsonderzoek. Tot nu toe zijn zes dodelijke slachtoffers geborgen, terwijl één persoon levend onder het puin werd gered. Vier mensen raakten zwaargewond.

Rond 06.15 uur werd de wijk Mariahoeve opgeschrikt door meerdere explosies. Het getroffen gebouw stond al snel in lichterlaaie, terwijl ongeveer veertig meter verderop een auto volledig uitbrandde. De politie sluit niet uit dat de explosie en de nabijgelegen autobrand bewust zijn veroorzaakt. “Dit is een van de scenario’s die we serieus onderzoeken”, aldus een politiewoordvoerder. Een speciaal Team Grootschalige Opsporing (TGO), bestaande uit zo’n 25 rechercheurs, is ingezet om de zaak te onderzoeken. Ook de kelderruimtes worden grondig onderzocht. De ondernemingen die op de begane grond van het gebouw waren gevestigd, staan eveneens in de belangstelling van de politie. Volgens een bron dicht bij het onderzoek wordt overwogen dat de explosie mogelijk heftiger uitpakte dan gepland, áls er inderdaad sprake was van een opzettelijke aanslag.

Slachtoffers en hulpverlening
Minister van Justitie David van Weel sprak zich uit bij de rampplek. “Als dit inderdaad een moedwillige explosie is, is dat verschrikkelijk. Nederland heeft al te maken met een groot probleem rondom explosies. Als dit een misdrijf blijkt te zijn, zullen we de verantwoordelijken opsporen en berechten.”
Tot nu toe zijn vijf overleden personen uit het puin gehaald. Een zesde persoon werd zaterdagavond, twaalf uur na de explosie, levend gered. Daarnaast worden vier gewonden, waaronder twee in kritieke toestand, behandeld in het ziekenhuis.
De zoektocht naar slachtoffers gaat onverminderd door. Pas als zeker is dat er niemand meer onder het puin ligt, zal het reddingswerk worden beëindigd.
De explosie heeft diepe sporen achtergelaten in de buurt en roept grote vragen op. Het onderzoeksteam blijft intensief werken om de waarheid boven tafel te krijgen en mogelijke daders te achterhalen.
De politie roept getuigen met klem op zich te melden, vooral als zij foto’s, videobeelden of andere informatie hebben.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Distri Company

Boon Edam

Suricat

Artitech Kidde Commercial

SequriX

VIGI

Seagate

Wordt een partner