Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Optex

Trigion

Teletek

SOBA

Multiwacht

Advancis

Seris

LUGN

Dero Security Products

Bydemes

Synguard

HD Security

Hikvision

Connect Security

2N

Eagle Eye Networks

VEB

Unii

IDIS

VisionPlatform.ai

Network Optix

Nenova

Paxton

ASSA ABLOY

Aritech

Paraat

NIBHV

VVNL

Top Security

Add Secure

Seagate

Alarm Meldnet

G4S

CSL

Genetec

Kidde Commercial

Ajax Systems

Service Centrale Nederland

Uniview

Paralax

Oribi ID Solutions

Traka ASSA ABLOY

VGN Group

BHVcertificaat.online

SmartCell

SMC Alarmcentrale

OSEC

Brivo

Intrasec

VideoGuard

Masset

i-Pro

SmartSD

VAIBS

Akuvox

VBN

ADI

MOBOTIX

Milestone

Distri Company

CDVI

Centurion

Crown Security Services

HID

Bosch Security Systems

Regio Control Veldt

ARAS

Alphatronics

Gold-IP

Sequrix

Hanwha Vision Europe

EAL

MPL

Eizo

ASIS

Lobeco

Securitas

Secusoft

Explosieve stijging diefstal van elektrische fietsen

7 februari 2022
Redactie
07:28

De afgelopen twee jaar steeg het aantal aangiftes van diefstal van e-bikes met maar liefst 75 procent. Dat meldt Stichting Aanpak Fiets en E-bikediefstal (SAFE) op basis van politiecijfers. In dezelfde periode halveerde het aantal aangiftes van diefstal van gewone fietsen.

Het aantal aangiftes zegt nog weinig over het werkelijke aantal diefstallen. Mensen zullen sneller aangifte doen van diefstal van een e-bike, dan van een gewone fiets. Deels omdat een e-bike een veel grotere waarde vertegenwoordigt, maar ook omdat elektrische fietsen vanwege de hoge waarde vaker verzekerd worden en diefstal pas geclaimd kan worden nadat aangifte is gedaan.

Beroofd
In 2021 deden 22.593 mensen aangifte van diefstal van hun e-bike. Dat is een stijging van ongeveer 25 procent ten opzichte van 2020. In 1908 gevallen werd de e-bike uit een afgesloten ruimte gestolen of werd de eigenaar op straat van zijn voertuig beroofd.
Ten opzichte van 2019 is het aantal aangiftes zelfs met 75 procent gestegen. Soms worden ook accu’s van de fietsen gestolen, maar die aangiftes zijn niet meegerekend in de aantallen. De grootste stijging van e-bikediefstallen vond plaats in Utrecht (+66%). Rotterdam volgt met 40 procent. En Amsterdam en Den Haag zagen beide een stijging van 10 procent.

Bendes
De politie kreeg met 23.733 stuks net iets meer aangiftes binnen van diefstal van gewone fietsen, maar dat komt omdat er daarvan nog altijd aanzienlijk meer rondrijden. Het aantal aangiftes van diefstal van gewone fietsen daalde bovendien met 44 procent. Dieven hebben kennelijk minder interesse gekregen in fietsen zonder hulpmotortje. De vraag daarnaar neemt ook snel af. Volgens de ANWB worden er inmiddels meer e-bikes dan gewone fietsen verkocht. De gemiddelde aanschafsprijs is 2200 euro. Volgens SAFE vormen vooral criminele bendes een probleem. Die stelen e-bikes op een professionele manier en verdwijnen ermee naar Oost-Europa. De belangenvereniging vindt de politie meer prioriteit moet geven aan dit probleem.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Distri Company

Artitech Kidde Commercial

Suricat

Seagate

Videoguard

SequriX

Boon Edam

Wordt een partner