Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Lobeco

CSL

SmartSD

VEB

Van Dusseldorp Training

Supraenet

ASSA ABLOY

SOBA

Traka ASSA ABLOY

Bosch Security Systems

OpenEye

HD Security

Synguard

Trigion

VIGI

Advancis

SMC Alarmcentrale

Paraat

ARAS

Connect Security

NIBHV

IDIS

Optex

Unii

VAIBS

Seagate

Akuvox

Uniview

MPL

ASIS

Secusoft

2N

Kidde Commercial

Paxton

OSEC

Alarm Meldnet

Nenova

Service Centrale Nederland

HID

WBN Security

MOBOTIX

i-Pro

G4S

LUGN

Genetec

Network Optix

Brivo

VBN

Masset

Seris

Add Secure

Aritech

VGN Group

ADI

Teletek

VVNL

Top Security

Milestone

Multiwacht Security

SmartCell

Regio Control Veldt

Crown Security Services

Distri Company

CDVI

Alphatronics

Centurion

Bydemes

Eagle Eye Networks

Paralax

Hanwha Vision Europe

Securitas

Sequrix

VisionPlatform.ai

Eizo

Ajax Systems

Extra investeringen tegen internationale drugssmokkel

15 maart 2022
Redactie
06:27

Het kabinet wil de beveiliging van logistieke knooppunten en mainports opvoeren in de strijd tegen de internationale drugssmokkel. Dit jaar investeert minister Yeşilgöz-Zegerius van Justitie en Veiligheid 13 miljoen euro in de vijf grootste logistieke knooppunten van Nederland.

Ook worden plannen uitgewerkt om structureel jaarlijks meer te investeren in verdere maatregelen tegen misbruik van de open economie door de georganiseerde ondermijnende criminaliteit en versterking van de internationale samenwerking tegen drugssmokkel.
“Drugscriminelen maken op grote schaal misbruik van onze open economie. Dat wij zo goed bereikbaar zijn en handel drijven met de hele wereld, komt criminelen ook goed uit. Met hun drugshandel verdienen ze goud geld en deinzen ze nergens voor terug. Dit is onaanvaardbaar. Samen met onze zee- en luchthavens willen we deze criminele structuren doorbreken en kapot maken”, zegt minister Yeşilgöz.

Brede aanpak
In het coalitieakkoord trekt het kabinet voor het tegengaan van georganiseerde ondermijnende criminaliteit jaarlijks extra geld uit: oplopend naar een bedrag van 100 miljoen euro vanaf 2025. Dit komt bovenop het extra bedrag van 434 miljoen euro, dat het vorige kabinet eind vorig jaar met Prinsjesdag structureel heeft vrijgemaakt voor dit doel. Voor de zomer wordt de Tweede Kamer geïnformeerd over de brede aanpak van georganiseerde criminaliteit. Dan worden ook de concrete maatregelen bekend voor duurzame versterking van onze economische infrastructuur tegen ondermijning. Minister Yeşilgöz: “We maken zee- en luchthavens en het internationale transport van bloemen en planten minder aantrekkelijk voor de georganiseerde criminaliteit. Hierbij werk ik ook aan een internationale toekomstagenda. Ik wil ons netwerk in de aanpak versterken met andere landen en hun zee- en luchthavens, want georganiseerde criminaliteit kent geen grenzen en is geen puur Nederlands probleem.

Vijf grote logistieke knooppunten
Dit jaar wordt nu eerst 13 miljoen euro uit de Prinsjesdaggelden geïnvesteerd in vijf knooppunten: de Rotterdamse haven, luchthaven Schiphol, het Noordzeekanaalgebied, samenwerkende zeehavens in Zeeland en West-Brabant en de internationale sierteelttransport. Bij deze mainports is volgens landelijke partners, zoals de politie, het openbaar ministerie, de douane, de FIOD, de Belastingdienst en de KMar, de problematiek van drugssmokkel groot. Voor de zeehaven van Rotterdam komt dit jaar 5,1 miljoen euro beschikbaar. De luchthaven Schiphol ontvangt 3,4 miljoen euro voor dit jaar. Zeehavens in Zeeland en West-Brabant krijgen voor hun gezamenlijke plannen 2,5 miljoen euro dit jaar. In het Noordzeekanaalgebied met havens in de regio Amsterdam – IJmuiden wordt 1,5 miljoen euro geïnvesteerd in 2022. En voor de logistiek vanaf de bloemenveilingen gaat dit jaar 0,5 miljoen euro voor verdere uitwerking van hun plannen voor een meer weerbare sierteeltsector.

Nieuwe technieken
Het gaat nu om eenmalige investeringen die onder meer nodig zijn voor nieuwe technieken, zoals in de beveiligingssystemen met betere camera’s en slimmere controles bij de toegang tot terreinen met bijvoorbeeld een irisscan, stemherkenning en/of gezichtsscan, die komende jaren gebruikt kunnen worden. Ook wordt er geïnvesteerd in het vergroten van bewustzijn bij medewerkers in de transportwereld op risico’s van ondermijnende praktijken, zoals het herkennen en melden als ze benaderd worden door criminelen. De incidentele middelen dit jaar zijn daarmee voorbereidend op het brede plan met structurele middelen waaraan met partners nog wordt gewerkt. “We willen niet alleen tegengaan dat kilo’s drugs ons land binnenkomen via onze open economie en havens, maar ook voorkomen dat deze hun weg vinden naar de rest van Europa en elders in de wereld. Daarom werk ik toe naar een breder plan voor logistieke knooppunten in Nederland en aan samenwerking met andere landen in een internationale toekomstagenda. Samen kunnen we een waterbedeffect voorkomen en de georganiseerde criminaliteit terugdringen”, aldus Yeşilgöz.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

SequriX

Boon Edam

Suricat

Artitech Kidde Commercial

Distri Company

VIGI

Seagate

Wordt een partner