Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Seris

VAIBS

Paxton

Connect Security

Brivo

Trigion

Nenova

Paraat

i-Pro

Unii

ASIS

Synguard

VGN Group

Intrasec

CSL

Genetec

HID

Dero Security Products

Alphatronics

SmartCell

BHVcertificaat.online

Secusoft

CDVI

Hanwha Vision Europe

Paralax

Seagate

G4S

Service Centrale Nederland

Milestone

Gold-IP

HD Security

Multiwacht

Ajax Systems

Sequrix

Advancis

Akuvox

Eizo

Securitas

2N

OSEC

Aritech

SOBA

Crown Security Services

Network Optix

Kidde Commercial

SmartSD

VisionPlatform.ai

Centurion

Bosch Security Systems

Eagle Eye Networks

Add Secure

EAL

SMC Alarmcentrale

Bydemes

Hikvision

Teletek

Optex

ARAS

Alarm Meldnet

ASSA ABLOY

VVNL

IDIS

LUGN

MPL

Distri Company

Regio Control Veldt

VBN

Oribi ID Solutions

NIBHV

MOBOTIX

ADI

Traka ASSA ABLOY

Top Security

Masset

VideoGuard

Lobeco

VEB

Uniview

Extreme overstromingen zorgden wereldwijd voor hoge schadelast

1 april 2022
Redactie
07:03

Natuurrampen hebben in 2021 wereldwijd voor een schade van 270 miljard dollar gezorgd. 111 miljard dollar hiervan was voor rekening van verzekeraars, dat is het op drie na hoogste bedrag ooit. Dit maakt het Verbond van Verzekeraars bekend.

Overstromingen veroorzaakten een groot deel (31 procent) van de hoge schadelast en zorgden in Europa voor de duurste natuurramp ooit. Daarmee wordt de langetermijntrend wereldwijd doorgezet: een stijgende schadelast door natuurrampen van gemiddeld 5 tot 7 procent per jaar. Het Verbond van Verzekeraar baseert zich op het laatste sigmarapport van het Swiss Re Institute, ‘Natuurrampen in 2021: de sluizen zijn open’. Hieruit blijkt verder dat door menselijk falen veroorzaakte calamiteiten een schadelast van 10 miljard dollar met zich mee hebben gebracht. Dat is 29 procent minder dan in 2020 (14 miljard dollar) en 9 procent minder dan de gemiddelde schadelast in het afgelopen decennium (11 miljard dollar). Hiervan kwam het overgrote deel (8 miljard dollar) voor rekening van verzekeraars.

Duurste natuurramp óóit in Europa
Orkaan Ida was voor de verzekeraars de duurste natuurramp in 2021. Maar het merendeel van de verzekerde schades door natuurrampen in 2021 kwam opnieuw voor rekening van secundaire risico’s als overstromingen. De overstromingen van juli 2021 blijken zelfs de duurste natuurramp óóit in Europa. “Overstromingen kunnen, meer dan ander risico’s, bijna een derde van de wereldbevolking treffen. Alleen al in 2021 waren we getuige van meer dan vijftig ernstige overstromingen over de hele wereld”, zegt Martin Bertogg, hoofd Catastrophe Perils bij Swiss Re. “Gezien de omvang van de verwoesting verdient het overstromingsrisico dezelfde aandacht en risicobeoordeling als primaire gevaren zoals orkanen.” In het afgelopen decennium waren er ongeveer drie keer zoveel grote overstromingen als tropische cyclonen. Overstromingen waren ook de oorzaak van meer dan een derde van alle dodelijke slachtoffers door natuurrampen. De economische verliezen door overstromingen bedroegen 23 procent, de op één na hoogste na tropische cyclonen.

Voorbereiden op meer extreem weer
“We moeten ons beter voorbereiden op een toename van extreem weer. Zo zijn de stormen boven de Atlantische Oceaan in de afgelopen zestig jaar zo’n 200 kilometer naar het noorden verschoven. En deze verschuiving zet volgens het KNMI door. Daarnaast verwachten we ook een toename van extreme regen en hagel. Om burgers en bedrijven in de toekomst beter voor te bereiden op extreem weer, werkt het meteorologisch instituut hard aan het Early Warning Centre. Dit centrum zorgt voor vroege en precieze weerswaarschuwingen. Ook verzekeraars kunnen zo hun klanten tijdig informeren wanneer er extreem weer op komst is, zodat schade beperkt kan blijven”, aldus Timo Brinkman, klimaatexpert bij het Verbond van Verzekeraars.
Verzekeraars zijn ook gesprekspartner voor de overheid en andere stakeholders wanneer het aankomt op een klimaatbestendige ruimtelijke ordening. Brinkman: “We moeten ons land en gebouwen anders gaan inrichten en gebruiken, zodat we zo goed mogelijk tegen de gevolgen van klimaatverandering opgewassen zijn. Hier ligt een taak voor de politiek. Maar burgers en bedrijven kunnen ook veel doen om de schade te beperken.”

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Videoguard

Seagate

Boon Edam

Suricat

Artitech Kidde Commercial

SequriX

Distri Company

Wordt een partner