Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Add Secure

247kooi

Bydemes

G4S

Zevix

LUGN

ARAS Security

SMC Alarmcentrale

Eye Watch Security Group

Regio Control Veldt

ASSA ABLOY

Crown Security Services

Advancis

Distri Company

Top Security

Roskam Groep

WatchTower

Paralax

SmartSD

Securitas

Hanwha Vision Europe

OSEC

Genetec

Eizo

Alarm.com

Uniview

Secusoft

OpenEye

2N

CDVI

Sequrix

VEB

Alarm Meldnet

Connect Security

Multiwacht Security

Aritech

IDIS

Unii

SmartCell

Paxton

Service Centrale Nederland

Network Optix

Van Dusseldorp Training

Centurion

Teletek

Akuvox

Seagate

CSL

Kidde Commercial

MOBOTIX

Milestone

Synguard

WBN Security

VVNL

Ajax Systems

NIBHV

ASIS

Seris

HID

IQSIGHT

SOBA

Lobeco

Eagle Eye Networks

ADI

Trigion

Paraat

Traka ASSA ABLOY

Axis Communications

VAIBS

Masset

HD Security

MPL

VIGI

Brivo

Supraenet

Alphatronics

Nenova

Optex

FIOD opent jacht op grote coronafraudeurs

15 mei 2020
Redactie
05:51

Fraudeurs maken op grote schaal misbruik van de coronacrisis. Zo hield de FIOD vorige week een man uit Den Haag aan die bestellers van mondkapjes voor 95.000 euro had opgelicht. Twee anderen hadden op dezelfde wijze 80.000 euro ‘verdiend’. Reden voor de dienst om een offensief te starten.

Behalve dat de oplichters hun slachtoffers voor tienduizenden euro’s benadelen, betalen zij ook geen belasting over hun omzet en winst. Dat maakt het voor de FIOD interessant om ze bij de kraag te grijpen. “De coronacrisis haalt bij heel veel mensen het beste naar boven. Helaas zien sommigen kansen voor fraude”, zegt Wietske Visser van de opsporingsdienst. “Misbruik maken van de coronacrisis is maatschappelijk onacceptabel. De opsporingsdiensten en het OM geven prioriteit aan de bestrijding van misbruik van deze situatie en treden hiertegen op. Indien mogelijk met een snelle interventie gericht op het stoppen hiervan.”

Zware gevallen
De fiscale opsporingsdienst FIOD krijgt volgens De Telegraaf honderden meldingen van fraude waarbij misbruik wordt gemaakt van de coronacrisis. Soms gaat het om kleine gevallen, waarbij rechercheurs van de dienst bij de verdachte langsgaan en een waarschuwing uitdelen. Maar er zitten ook zware gevallen tussen, die medische mondkapjes aan ziekenhuizen verkopen, maar deze na betaling vervolgens niet leveren. Anderen maken misbruik van de haastig opgezette steunfondsen waarmee de overheid ondernemers wil helpen de crisis te overleven. Het blijkt vaak te gaan om criminelen die zich voor de coronacrisis al bezighielden met witwassen en handel in verdovende middelen. Door hun ‘coronahandeltje’ lopen zij tegen de lamp en kunnen ook hun andere criminele activiteiten worden beëindigd.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Boon Edam

Distri Company

IQSIGHT

Artitech Kidde Commercial

Suricat

SequriX

VIGI

Eye Watch Security Group

Seagate
Wordt een partner