Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Kidde Commercial

HID

MOBOTIX

Akuvox

Bydemes

CSL

G4S

SmartCell

Secusoft

Connect Security

VVNL

IQSIGHT

Brivo

Zevix

Eagle Eye Networks

Add Secure

Aritech

Synguard

Axis Communications

Seris

Lobeco

Seagate

Teletek

LUGN

Network Optix

Alphatronics

WBN Security

Paralax

Unii

VEB

Regio Control Veldt

Trigion

SOBA

Nenova

CDVI

Paxton

Roskam Groep

ARAS Security

Hanwha Vision Europe

Crown Security Services

Ajax Systems

NIBHV

ADI

Uniview

Multiwacht Security

MPL

SMC Alarmcentrale

Masset

Supraenet

Traka ASSA ABLOY

Centurion

Top Security

Eizo

VIGI

Service Centrale Nederland

Securitas

Advancis

ASSA ABLOY

Van Dusseldorp Training

VAIBS

Optex

IDIS

OSEC

Paraat

SmartSD

Eye Watch Security Group

Milestone

OpenEye

Distri Company

Alarm.com

Alarm Meldnet

WatchTower

Sequrix

Genetec

2N

HD Security

ASIS

Flesdopje bracht politie bij verdachte van explosie

12 juni 2025
Redactie
06:58

DNA op een flessendopje leidde afgelopen najaar naar de verdachte van een explosie in de Chicagostraat in Den Haag. De ontploffing op 16 oktober 2024 paste in de geweldsgolf die losbarstte nadat criminelen elkaar hadden bestolen van een grote partij cocaïne.

Midden in de nacht schrokken de bewoners van de Chicagostraat wakker van een harde knal. Bij een van de huizen had rond 1.20 uur een explosie plaatsgevonden. De voordeur en ook de deurmat en een deel van het tuinmeubilair werden vernield. De brand die was ontstaan wisten de bewoners gelukkig zelf snel te blussen.
Bij de deur was een sterke benzinelucht te ruiken en tussen de smeulende resten lag nog het dopje van de gebruikte plastic fles. Daarop werd DNA aangetroffen van een man uit Wateringen. Op camerabeelden uit de straat was de aanslagpleger ook te zien: iemand met een zwarte broek met een duidelijke witte streep. Toen de politie de man uit Wateringen aanhield werd bij hem thuis zo’n zelfde soort broek aangetroffen.
“De verdediging zal vast zeggen dat het mager bewijs is”, stelde de officier van justitie woensdag op zitting. “Maar DNA én zo’n zelfde broek is wel een heel unieke combinatie. Dan mag je van een verdachte een uitleg verwachten. Maar hij zwijgt.”

Het Openbaar Ministerie eiste 4 jaar. Over twee weken doet de rechtbank uitspraak.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Artitech Kidde Commercial

Eye Watch Security Group

Boon Edam

Suricat

Seagate

Distri Company

IQSIGHT

VIGI

SequriX

Wordt een partner