Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Milestone

Intrasec

Van Dusseldorp Training

Paxton

MOBOTIX

VBN

SmartSD

Service Centrale Nederland

Bydemes

Multiwacht Security

Nenova

Paraat

VIGI

Sequrix

Seagate

Bosch Security Systems

Hikvision

ADI

VGN Group

Unii

Kidde Commercial

Centurion

ARAS

HID

VisionPlatform.ai

SMC Alarmcentrale

2N

Connect Security

OSEC

Seris

Alphatronics

Gold-IP

SOBA

Trigion

Network Optix

Eagle Eye Networks

Synguard

ASIS

Lobeco

Eizo

Advancis

Masset

i-Pro

VEB

VAIBS

NIBHV

CDVI

Distri Company

MPL

Securitas

Akuvox

Paralax

ASSA ABLOY

G4S

Uniview

Hanwha Vision Europe

Crown Security Services

Top Security

VVNL

Genetec

Teletek

CSL

Traka ASSA ABLOY

Regio Control Veldt

Aritech

WBN Security

IDIS

Add Secure

Alarm Meldnet

SmartCell

Brivo

Secusoft

Ajax Systems

LUGN

HD Security

Optex

OpenEye

Estafetteactie beveiligers Schiphol door FNV geannuleerd

1 september 2019
Redactie
06:13

De beveiligers van Schiphol zouden zondag een estafetteactie houden, omdat ze er zeker van willen zijn dat ze hun huidige arbeidsvoorwaarden blijven behouden. De partijen FNV en Schiphol besloten echter zaterdagavond weer met elkaar in gesprek te gaan, waarop de acties werden opgeschort.

De luchthaven is bezig met nieuwe contracten voor de uitbesteding van het beveiligingswerk, maar weigert tot nu toe daarin de eis op te nemen dat geïnteresseerde beveiligingsbedrijven dienen te voldoen aan de cao Particuliere Beveiliging van de Nederlandse Veiligheidsbranche. “Veiligheid is van groot maatschappelijk belang en daarom moeten de mensen die daarvoor zorgen garanties krijgen voor goede arbeidsvoorwaarden”, aldus FNV-campagneleider Joost van Doesburg.
De meer dan 4000 beveiligers van Schiphol vallen allemaal onder de cao Particuliere Beveiliging. FNV en CNV zijn bang dat als die voorwaarde komt te vervallen, het er voor de beveiligers niet beter op zal worden. Bovendien zouden volgens de bonden dan ook beveiligers aangesteld kunnen worden die onder de cao Evenementenbeveiliging vallen. Van Doesburg: “Die cao biedt veel minder zekerheid en een veel lagere beloning. Daardoor wordt beveiliging goedkoper voor Schiphol en dat is het enige waar de luchthaven zich druk om lijkt te maken.

Overlast
Tijdens de acties zouden om en om de beveiligingspoortjes grotendeels dicht gaan. De vakbond beseft dat zo’n actie tot overlast en vervelende situaties kan leiden, maar legt daarvoor de verantwoordelijkheid bij Schiphol. “Iedereen wil veilig kunnen vliegen en de beveiligers willen niets liever dan daarvoor zorgen. Schiphol moet hen daarom garanties op goede arbeidsvoorwaarden geven”, aldus Van Doesburg.
Schiphol probeerde vrijdag bij de rechter tijdens een kort geding de acties nog tegen te houden, maar kreeg nul op het rekest. De rechter vindt de acties gerechtvaardigd en proportioneel. De vakbond sluit niet uit dat er alsnog verdere en langdurige acties komen als Schiphol blijft weigeren garanties te geven voor goede arbeidsvoorwaarden.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Artitech Kidde Commercial

Suricat

Boon Edam

Seagate

SequriX

Distri Company

VIGI

Wordt een partner