Frank van der Linden voorzitter stichting SERN

Stichting SERN (Security Expert Register Nederland) krijgt op 20 september een nieuwe voorzitter. Die dag viert SERN het 25-jarig bestaan met een jubileumbijeenkomst en draagt Rob Ackx het voorzitterschap over aan Frank van der Linden, een van de huidige docenten van de post-hbo-registeropleiding DHM Security Management.
De nieuwe voorzitter, Frank van der Linden, is geen onbekende in de wereld van beveiliging en veiligheid. Hij werkt al ruim 17 jaar voor de Rijksoverheid in functies die alles te maken hebben met veiligheid en criminaliteitspreventie. Daarnaast werd hij in 2018 docent bij SOBA, waar hij onderdelen van de opleiding DHM Security Management verzorgt.
Hoger peil
Stichting SERN is bij notariële akte van 20 september 1996 opgericht en heeft als hoofddoel de beveiliging in Nederland op een hoger peil te brengen door deskundigheid en vakkundigheid op bedoeld vakgebied te bevorderen en te beschermen. De stichting beheert meerdere registers voor personen die aan bepaalde kwalificaties voldoen. De bekendste is RSE, wat staat voor Register Security Expert. Later kwam daar het Register Manager of Security (MSec) bij en onlangs werd ook het Register Middenmanager Beveiliging ingesteld. Daarnaast is SERN actief met het (mede) organiseren van conferenties en seminars en kent de stichting studiebeurzen toe aan de beste deelnemers van een aantal cursussen op het gebied van beveiliging. Verder kent SERN éénmaal per jaar de IDA (INCI-DETAR) Award toe aan een persoon die zich bijzonder verdienstelijk heeft gemaakt op het gebied van beveiliging.